Zavolejte nám na +420 274 771 217

Rozhovor s majitelkou svatebního centra Le Rêve

Martina Kaderová tvrdí, že nejdůležitější je v tomto odvětí vynalézavost, čestnost a smysl pro detail. Le Rêve nabízí kompletní plánování svateb, částečnou pomoc i pomoc při koordinaci v den konání či konzultace. Tedy zkrátka vše, co si představíte pod pojmem „organizace svateb“.

Jak jste se dostala k organizování svateb?

Pohostinnost, organizace a přesný plán čehokoliv se zdá být součástí mé genetické výbavy (smích). Spoustu zkušeností a dovedností mi poskytla práce v diplomacii. Naučila mě pohybovat se ve společensky interaktivním prostředí, mezi lidmi odlišných zvyků a kultur. Víte, diplomatický či obchodní protokol a všeobecně uznávané zásady společenského styku nepřipustí žádnou chybu. Díky těmto zažitým protokolárním zvyklostem, která mají přesná pravidla, se snažíme klientům přinášet kvalitní a individuální služby.

A pak mě ovlivnil New York. Dává Vám energii a pocit, že můžete být tím, čím opravdu chcete. Záleží jen na Vaší píli. Zároveň však nenajdete rozmanitější a náročnější město. Když jsem žila v New Yorku, s kolegy jsme organizovali snad všechny druhy společenských akcí po celém Manhattanu. Zpětně jsem vděčná za nároky, které na mě byly kladeny. Já mám ráda výzvy, které mají smysl a s velkým nadšením se do nich pouštím. Navíc jsem měla v životě obrovské štěstí, protože jsem potkala plno skvělých přátel z celého světa. Každý z nich Vám ze sebe něco dá a nějakým způsobem Vás ovlivní. Tedy pokud sami chcete. Ta otevřenost Vaší osobnosti i pozorné naslouchání jsou pak přímo úměrné úspěchu a podpoře, které se Vám dostávájí.

Co dělá svatbu, kterou organizuje Le Rêve jedinečnou a zvláštní?

Detaily, detaily a zase detaily. Coco Chanel kdysi řekla, že aby mohl být člověk nenahraditelný, musí být vždy jiný. Já se hodně inspiruji ze zahraničních svatebních blogů a jezdím na svatební veletrhy a módní přehlídky po celém světě. Jsem neustále fascinovaná trendy a těším se, až nevěstám představím novinky ze svatebního světa pro další sezónu. Zdrojem inspirace a nápadů mi jsou samozřejmě špičkoví světoví designéři jako je Preston Bailey, David Tutera, Sasha Souza a další. To jsou nesmírně talentované osobnosti, jejichž kreativita mě nikdy nepřestane udivovat. Páry, se kterými pracuji, chtějí ale spíše svatby elegantní, ne přehnaně přeplácané. Vždy je pro všechny zábavnější, podaří-li se do celé realizace nějakým způsobem začlenit hobby snoubenců. Další společenské akce se samozřejmě liší v závislosti na tom, zda se jedná o oslavu narozenin či letní party pro firemní klientelu a tak dál.

Jak se Vám daří získávat důvěru od Vašich klientů? Koneckonců je to nejdůležitější den jejich života.

Myslím, že to je něco, co se dá těžko definovat. Moji klienti pro mě znamenají celý svět. Vážím si výběru jejich spolupráce s naší firmou a velmi dobře chápu, jak důležitý je svatební den pro každého z nich. Počátek vychází z osobního a profesionálního respektu. Každá strana se musí ujistit, že službu, kterou Le Rêve nabízí je v souladu s představami, kterou snoubenci mají a za cenu, která je pro ně přijatelná. Je to o získání pocitu, že je možné spolupracovat. Pro nás je nesmírně důležité, aby měli klienti jasno o tom, jaké služby nabízíme, jak pracujeme a kolik si za to účtujeme.

Trendem dnešní doby je najímání svatebního koordinátora, který za nás zvládne přípravu svatebního dne. Přesto... proč si lidé plánují svatbu většinou sami?

Jsem ráda, že se ptáte právě na tohle. Páry, které si plánují svatbu na vlastní pěst, to dělají z několika důvodů. 1. Myslí si, že mají dostatek dovedností a času, a proto nepotřebují pomoc. 2. Myslí si, že nemají dost peněz, aby žádali profesionální služby. V reakci na první důvod uvádím, že bez ohledu na to, kolik času a dovednosti v oblasti designu či plánování společenských událostí nevěsta či ženich mohou mít, velmi často zažijí stresující překvapení, zvláště pokud nikdy svatbu neplánovali. Pro páry s malým rozpočtem, naše firma ušetří peníze. Známe dodavatele všech cenových relací a můžeme snoubencům navrhnout způsoby, jak snížit rozpočet a zbylé prostředky využít na další důležité věci. Organizace svateb zkrátka není pro každého. Víte, existují čtyři základní vlastnosti úspěšné svatby – organizační schopnosti, schopnost nepřesáhnout svatební rozpočet, smysl pro detail a flexibilita. Ze všeho nejdůležitější je ale fakt, že musíte být dobrým posluchačem. Nejprve je totiž potřeba zjistit, co Vám úspěšný DEN pomůže vytvořit.

A v jakém okamžiku procesu plánování svatby je dobré zapojit profesionální firmu?

To opravdu záleží na páru. Někteří jsou rádi, že mají profesionální vedení od začátku, zatímco jiní, kteří začnou organizovat sami, si v určité fázi uvědomí, že je to práce na plný úvazek, která způsobuje stres a úzkost.

Jaké jsou letošní svatební trendy?

Letos vládne návrat k jednoduché eleganci, což je nejspíše důsledek královské svatby. Catherine Middleton, nyní vévodkyně z Cambridge a budoucí královna Anglie, se zapsala do módních dějin a ovlivnila tak rozhodování miliónů nevěst. Návrhářka Sarah Burton a celý tým módního domu Alexander McQueen vytvořili uměleckou práci, která ostatně tuto nejznámější britskou značku charakterizuje. Co se týká květin, tento rok dominují pivoňky či konvalinky.

Na co je nejdůležitější si vyčlenit peníze?

Pokud jde o svatby, na vrcholu seznamu priorit by mělo být jídlo a fotograf. Jídlo je vždy něco, co si host bude pamatovat a o čem si bude povídat ještě za několik let. No a pak jsou to fotografie. Ty jsou důležitou vzpomínkou, stejně jako vyslovené “ano”.

Jakou nejlepší radu můžete dát každé nevěstě, která se snaží naplánovat svatbu?

Než začnete dělat cokoliv jiného, ​​nastavte si rozpočet. Je třeba realisticky zhodnotit své finanční prostředky i příspěvky na svatbu od jiných. Poté přidělit určité částky z rozpočtu na každého dodavatele. Pokud máte potíže se sestavením rozpočtu, obraťte se na profesionální firmu. Já svým klientkám doporučuji, aby si našly čas představit si svatební den ve své mysli. Nám to pomůže a jí to  ušetří čas, peníze i energii.

Jak vlastně probíhá celý proces plánování?

Po prvním setkání a nastavení společné vize sestavíme balíček šitý na míru, který odpovídá potřebám i rozpočtu snoubenců. Během celého procesu plánování udržujeme pravidelný kontakt. Diskutujeme s klienty a nabízíme nejrůznější nápady a návrhy na základě našich dlouholetých zkušeností. Správná organizace svateb = dobrá komunikace  - a ta je klíčem k úspěšné spolupráci. S některými nevěstami se společně účastníme jednání s dodavateli. 

 

 

Většina z klientů jsou obvykle velmi zaneprázdnění lidé a nemají čas dívat se nám přes rameno. Mají však vždy poslední slovo. Přibližně dva až šest týdnů před svatbou shrneme konečné detaily. Tři týdny před svatbou běžně zasílám klientům ke kontrole časový harmonogram, který je pak distribuován všem našim dodavatelům. Následuje zkouška a po ní už samotná svatba!

Plánujte více než jeden svatební den?

Ne. My se soustředíme jen na jeden svatební den. Nic víc. Množství nedělá kvalitu.

Při pohledu na Vaše webové stránky mě zaujala myšlenka vytvoření osobních svatebních stránek. Můžete mi říct jak to funguje?

Osobní svatební stránky mohou obsahovat vše, co si zamanete říci světu a jejich vytvoření je velmi užitečné. Snoubenci mají možnost výběru vlastního designu stránek. Je to velmi efektivní způsob, jak sdílet všechny informace nejen se svatebními hosty. Můžete si stránku personalizovat svými texty, nahrávat fotografie, videa či poskytovat detaily o Vašem obřadu, recepci, ubytování či vysněných svatebních darech. Návštěvníci mohou také jednoduše vyhledávat osobní stránky svých přátel. Je to zkrátka perfektní  a snadný způsob jak poskytnout všem informace nejen před svatbou, ale také jak zachytit vzpomínky a sdílet je se svými nejbližšími po svatbě.

Účastníte se spousty svateb. Preferujete Vy osobně moderní podobu svatební hostiny, nebo máte ráda tradiční zvyky?

Nemám nic proti lidovým tradicím, ale nejsem příznivcem některých svatebních zvyků, jako je například vykupování nevěstina podvazku. Považuji to za dobrovolnou ostudu ženichových kamarádů. Mým cílem je cítit se na svatbě co nejpohodlněji a podle toho také moje organizace svateb vypadá.

Jaká je Vaše nejoblíbenější část svatby?

Mojí oblíbenou částí je pocit uspokojení ze skvěle zvládnuté akce. Když Vám nevěsta řekne, že vše je nádherné, pak víte, že všechna ta tvrdá práce se vyplatila. Ta moje malá role v jednom z nejšťastnějších dní života novomanželů a úsměv na jejich tvářích jsou pro mě dokonalou odměnou.

 

Praha, 22. července 2011

 

Pavla Šustrová

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!