Zavolejte nám na +420 274 771 217

Botanická zahrada

Mezi krásná místa, která jsou plná přírody, jistě patří i Botanická zahrada. Svatba v ní by jistě zajímala i Vás. Botanická zahrada hlavního města Prahy se začíná čím dál více zapisovat mezi nejoblíbenější místa obřadů. Jelikož je zahrada situována vysoko nad Prahou nabízí klid a pohodlí, ale i úchvatný pohled na mnoho přírodních krás, který bere dech. Původně měla Botanická zahrada v Praze sloužit jako osvětově naučné zařízení určené pro krátkodobou rekreaci obyvatel Prahy, s propojením na vzdělávací funkce PBZ s vědeckými aktivitami University Karlovy a Vysoké školy zemědělské v Praze. Původní záměr zněl, že by se měla vybudovat jedna z nejrozsáhlejších botanických zahrad v Evropě, ale nakonec byla realizována jen malá část. Nejznámější částí, kterou Botanická zahrada (svatba se může konat i zde) má, je takzvaná úvodní expozice, kterou zná veřejnost nejvíce (otevřena v roce 1992), a která je na ploše tří hektarů. Mezi oblíbená místa obřadů patří i Pivoňková louka, kde naleznete velkou sbírku dřevitých a botanických druhů pivoněk, jež je nejrozsáhlejší sbírkou trvalek u nás. V roce 1997 přibyla japonská zahrada a od dubna 2004 je pro veřejnost zpřístupněna i jedna z nejkrásnějších pražských vinic – vinice sv. Kláry. A aby toho nebylo málo, Botanická zahrada (svatba díky tomu nezná meze) otevřela v červnu 2004 tropický skleník Fata Morgana, který je vestavěn do skalnatého terénu. Oblíbená místa obřadů tak doplnilo další úžasné místo pro svatební obřady. Vaše svatba zde bude plná estetických zážitků a to v jakoukoliv roční dobu.

Botanická zahrada nabízí mnoho možností, je na Vás zda si vyberete svatební obřad v historické Kapli Sv. Kláry, nebo zvolíte terasu viničního domku ze 17. století s překrásným výhledem na Prahu, či zvolíte skvostně zelený trávník zahrady anebo jiné romantické zákoutí. Velkým lákadlem je i obřad u vodopádu v tropickém skleníku Fata Morgana. Botanická zahrada - svatba jako v ráji! Sídlí v Praze Tróji a nabízí samá skvělá místa obřadů, stačí si jen vybrat.

Informace ke svatebnímu obřadu:

 Kapacita:

  • Foyer - k sezení: 25 osob, maximální celková kapacita 40 osob
  • Terasa u vodopádu – k sezení: 25 osob, maximální 40 osob
  • Skleník/všechny tři části/ pouze stání 100 osob
  • Prostranství před skleníkem: k sezení 100 osob, max.kapacita 200 osob


Menu od: dle dohody
Cena pronájmu: od 8000Kč do 20000Kč
Doporučené místo obřadu: Botanická zahrada

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky