Zavolejte nám na +420 274 771 217

co je nutné zařídit po svatbě

Vaše svatební zvony již zazvonily a cítíte se jako znovuzrození, a užíváte si první dny vysněného manželství. Svatební shon je tentam, ale to je jen začátek. Přestože je za Vámi nádherná svatba, dokumenty bohužel nepočkají. Svatební salón Le Rêve Vás ovšem nenechá ve štychu a poradí Vám, na co nezapomenout a jaké dokumenty je nutné vyřídit. Čeká Vás obcházení úřadů, bank a pojišťoven. Ale nebojte se, s námi na nic nezapomenete a vše zvládnete s grácií.

Na co tedy po svatbě nezapomenout:

 • Vyzvednout oddací list na matrice, případně si ho nechat zaslat na adresu Vašeho trvalého bydliště.
 • Zažádat si do deseti dnů od vydání oddacího listu o nový občanský průkaz, protože jste změnili stav na ženatý/vdaná a došlo u Vás zřejmě z jedné strany ke změně příjmení.
 • Je nutné si také vyřídit nový pas. Ovšem to můžete udělat až po svatební cestě, nevěsta bude moci ještě cestovat na starý cestovní pas. Stačí, když uvede dřívější příjmení. Cestovní kanceláře jsou na tyto situace připraveny, takže nemusíte mít strach.
 • Změnili jste bydliště a to až po tom, co přišla Vaše svatba? Dokumenty většinou obsahují kolonku bydliště, proto je všechny pečlivě zkontrolujte! Mezi tyto dokumenty patří i řidičský průkaz!
 • Nahlásit změnu stavu a jména, popřípadě bydliště, zdravotní pojišťovně.
 • Nahlásit změnu jména a trvalého bydliště živnostenskému úřadu (pokud jste živnostník).
 • Nahlásit v bance změnu jména. Je možno si i založit společný účet.
 • Změnu stavu, bydliště i příjmení, musíte nahlásit i svému zaměstnavateli.
 • Změnit příjmení na domovních dveřích a na zvonku u bytu či domu.
 • Vytisknout nové vizitky pro novomanželku.
 • Ovšem nezapomeňte, byla to dokonalá svatba! Dokumenty se sice musí, co nejdříve vyřídit, ale je také slušné rozeslat poděkování za dárky, za pomoc při organizaci a realizaci svatby, za blahopřání, atd. Poděkování zašlete nejpozději měsíc po svatbě nebo ihned po návratu ze svatební cesty.

Většina novomanželů odjíždí ihned po svatbě na líbánky, kde si patřičně chtějí užít jeden druhého. Pokud tak ovšem neučiníte, bývá zvykem, že se po svatbě koná ještě menší oslava pro rodinu hned druhý den po svatbě a to většinou v době ženichových rodičů, společně s rodiči nevěsty. Podává se slavnostní oběd a poté je přichystané menší posezení s dobrotami, které zanechala Vaše svatba.

Dokumenty, které také musíte projít, jsou všechny faktury a účty, které se Vaší svatby týkaly. Ujistěte se, že jste nic nezapomněli zaplatit! Ovšem nezapomeňte si i užívat - rozbalujte dárky, plánujte budoucnost, čtěte si přání a užívejte si jeden druhého.

Možná Vám přijde, že to papírování nikdy neskončí, ale nezoufejte! Tenhle kolotoč je sice vysilující, ale ušetří Vám hodně starostí, které by Vás čekaly, kdybyste tyto formality nevyřídili. Takže hlavu vzhůru! Myslete na to, že jste nezažili nic dokonalejšího, než byla Vaše svatba. Dokumenty Vám nesmí zanechat vrásky na čele! Hlavní je, že jste svoji a prožíváte nádherné manželství! Přejeme Vám úsměv na rtech a pevné nervy při obíhání úřadů.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!