Zavolejte nám na +420 274 771 217

Eko svatba

Pojem Eko svatba se v dnešní době čím dál více objevuje a stává se tak z této svatby nový trend. Ekologická svatba znamená vliv organického způsobu života a šetrné zacházení s přírodou a s naším okolím vůbec, vyjímkou není ani svatba na statku či svatba v přírodě. Jiný název pro eko svatbu je tzv. „zelená svatba“. První země, kde se eko svatba objevila byla Velká Británie, odtud se dále tento typ svatby rozšířil do světa a to i do našich končin. Co je cílem a posláním zelené svatby? Odlehčit co nejvíce životnímu prostředí a zároveň tím i snížit náklady spojené s přípravami, co se celé svatby týče. Váš slavnostní den, ať to bude stavba na statku či svatba v přírodě, bude nejen jedinečný a nezapomenutelný, ale i ekologický, tudíž zdravější a to nejen pro Vás, ale i pro celý svět.

Ovšem pozor! Eko svatba neznamená svatební kytici z natrhaných pampelišek a sedmikrásek a svatební šaty upředené ručně ze lnu! To určitě ne! Do takovýchto extrému zacházet nemusíte. Eko svatba může být stejně krásná a luxusní jako „normální“ svatba! I svatba na statku může být luxusní a svatba v přírodě má nádherné kouzlo, co myslíte?

Eko svatbou chceme ušetřit, co nejvíce přírodu, tudíž svatební oznámení se většinou posílají elektronickou formou přes internet, abychom ušetřili papír a tím tedy i lesy. Nebo pokud přece jenom zvolíte tištěnou formu, používá se recyklovatelný papír, který taktéž odlehčuje přírodu. Co se týče místa konání, vybírá se takové, aby hosté nemuseli dojíždět z daleka, protože čím méně motorových vozidel, tím lépe. Eko svatba nabízí především romantiku a to například v podání kočáru taženého koňmi, který přiveze a odveze novomanžele. Svatba v přírodě je jako dělaná pro romantiky a né jinak je na tom svatba na statku.

Eko svatební obřad se ve většině případů koná venku v krásných zahradách či parcích a zde se poté koná i svatební hostina. Nemusíte mít tím pádem starost o dekoraci a pronájem interiérů, příroda vše zařídí za Vás. V zimních měsících se vybírají prostory, kde není velká spotřeba energie a kde je možné, co nejvíce recyklovat.

Jídlo a jeho úprava je nejdůležitější částí eko svatby. Používají se zásadně čerstvé potraviny, které vypěstovali místní farmáři, však právě i proto se pořádá svatba na statku. Také se používá domácí drůbež a zvěřina, domácí svatební koláče, moučníky a dorty. Obdobně to funguje i s květinovou výzdobou, svatba v přírodě ji přece téměř ani nepotřebuje, květiny jsou všude kolem Vás. Nepoužívají se žádné vázané kytice, ale pouze květiny z vlastních zahrad. Lepší než květiny řezané, jsou květiny, jenž rostou v květináčích a které si můžete po obřadu či hostině donést domů a mohou Vám tak nadále připomínat Vaše slavnostní chvíle.

Co se týče oblečení, svatební šaty by měly být z přírodních materiálů. Také se dost často přešívají šaty po mamince, či jiné ženě z rodiny, do modernějšího stylu a tento přístup se doporučuje i u prstýnků, kdy zlatník ze starého šperku vytvoří šperk nový, krásný a dokonalý. Eko svatba nabízí mnoho variant a možností!

Tipů, jak udělat svoji svatbu ve stylu eko je víc než dost. Svatba v přírodě i svatba na statku stále více láká mnoho moderních párů. To, že pomůžete přírodě a jejímu prostředí ulehčit, pomůže i Vaší peněžence a přitom budete mít svatbu moderní a okázalou. Vaše svatba neztratí na eleganci, estetická stránka se tím spíš ještě více posílí! Buďte šetrní k sobě i k přírodě a přitom buďte romantičtí! Buďte trendy, buďte eko!

 

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!

Plánování a organizace svatby

Stylová svatbaVytvořte si své svatební stránky

Kontakt