Zavolejte nám na +420 274 771 217

Hrad Karlštejn

Zcela výjimečné postavení mezi českými hrady má již od svého založení v roce 1348 hrad Karlštejn. Svatba v něm je i proto snem mnoha nevěst. Jak napovídá samotný název, nechal ho postavit nejznámější a pro českou zemi i nedůležitější panovník gotické doby Karel IV. Hrad Karlštejn měl od počátku sloužit jako místo pro ukládání královských pokladů, především pro ukládání sbírek zlatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Sám Karel IV. pobýval na hradě a dohlížel na dostavbu hradu i na výzdobu interiérů. Během jakýchkoliv nepokojů se na hrad Karlštejn vždy převážely české korunovační klenoty. Hrad získal i renesanční úpravy v 16. století a ve století 19. dostal nádech purismu a také vzhled, pod kterým ho známe dnes. Líbil by se Vám pro Váš den právě hrad Karlštejn? Svatba a s ní spojené veselí není pro naše svatební centrum problém! Vše zařídíme!

Velmi impozantně působí stupňovité uspřádání jednotlivých hradních budov - od nejníže položených provozních částí Předhradí, Studniční věže a Purkrabského paláce stavba pokračuje majestátním pětipodlažním Císařským palácem a nad ním stojící Mariánskou věží. Na nejvyšším bodě skály, kde hrad Karlštejn stojí, stavba vrcholí 60 metrů vysokou Velkou věží, která je doplněna systémem mohutného opevnění.

Karel IV. na hrad povolal nejvýznamnější umělce své doby, mezi které patřil i jeho dvorní malíř Mistr Theorodik, který namaloval 129 deskových obrazů pro Kapli sv. Kříže, která je největší na světě a stojí právě na Karlštejně. Dále na hradě najdeme největší portrétní galerii českých panovníků, jsou zde vystavené repliky Svatováclavské koruny a koruny císařů Svaté říše římské. Určitě Vás zaujme i unikátní hradní studna.

Hrad Karlštejn (svatba zde je mimochodem dostupná pro každého) nabízí svatební obřad v reprezentačních prostorách budovy Purkrabství. Sňatek je ale také možno uzavřít v Sále předků, který je vhodný především pro podvečerní obřady. Dále si také můžete říci své „ano“ v exteriéru mezi Mariánskou a Velkou věží.

Ať si vyberete jakékoliv místo pro Váš svatební obřad, hrad Karlštejn Vám dá jen to nejlepší. Zažijete pocit jako z filmu Noc na Karlštejně v originální prostorách, kde na Vás bude dýchat gotická doba i sám Karel IV.

 

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: civilní
Kapacita: 40 osob
Oddací dny: pátek, sobota
Doporučené místo hostiny: hotel Mlýn

 

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky