Zavolejte nám na +420 274 771 217

Kolowratská zahrada

Líbila by se Vám svatba venku? K tomuto vyzývají krásné zahrady pod Pražským hradem, svatba v nich bude dokonalostí samou. Mezi tyto zahrady patří i skvostná Kolowratská zahrada, kterou ohraničuje z východní strany románská zeď, jež je součástí velkého opevnění Malé Strany a Velké Pálffyovské zahrady.

Město Praha nevlastní žádné věrohodné záznamy a tak lze předpokládat, že tento svah pod Pražským hradem dříve nebyl cíleně využíván. Až v polovině 18. stolení byl tento svah zpevněn opěrnými zdmi a tak vznikly terasy, na které byly vysazeny ovocné stromy a vinná réva. Mezi Kolowratským a Pálffovským palácem vznikl nový prostor, když roku 1858 dal Maxmilián Egon z Fürstenberka zbořit dva domy, které zde dříve stávaly. Tato část pozemku byla upravena a přizpůsobena a tak mohly vzkvétat zahrady pod Pražským hradem. Svatba v nich je úžasná v každém ročním období.

Pohádková svatba venku, kterou Kolowratská zahrada nabízí, umožňuje nádherný průhled na Pražský hrad a západním směrem na ostatní svahové zahrady. Od počátku si Kolowratská zahrada zachovávala charakter užitkové zahrady, a proto byla pro svou neatraktivnost opomíjena a neudržována, až ji nakonec bylo nutné zavřít.

Praha se ovšem od roku 1997 až do roku 2000 postarala o obnovu této zahrady pod Pražským hradem. Svatba je zde od té doby krásnější. Především byly doplněny a opraveny značně poškozené opěrné zdi a úzké schodiště po východní straně zahrady. Celkový strohý charakter užitkové zahrady však byl zachován. Zahradní architektura se zde omezuje na ovocné stromy a trávníky, čímž je ovšem ideální pro různé oslavy, jako je i například svatba venku, jejíž organizaci Vám svatební salon Le Rêve nabízí. Prostor, který Kolowratská zahrada ukrývá je skutečně majestátný. Zahradě vévodí litinová mříž, která je rekonstruovaná podle zachovalých pokladů. Najdete zde i dlážděný prostor, který se při svatbách hodně využívá pro hostiny a občerstvení -  je zdoben replikami typických pražských luceren, čím zajišťuje perfektní romantické naladění. K posezení tu slouží lavičky, které jsou rozmístěné po celém prostoru zahrady. Praha zde také nechala rekonstruovat původní zámecký domek, který nyní slouží jako kavárnička a je možné si její prostory včetně personálu pronajmout a využít k Vaší hostině. Svatba venku, kterou si zde uspořádáte, všechny uchvátí už při příchodu. Nástupní prostor je totiž součastně i vchodem do celého komplexu Palácových zahrad, uvidíte tedy všechny zahrady pod Pražským hradem. Svatba pro každého zde znamená, že se Vám před očima objeví nezapomenutelný pohled na velkou část všech zahrad i na mohutný Pražský hrad.

Zahrady pod Pražským hradem + svatba = dokonalost! Kolowratská zahrada poskytuje dostatek prostoru i pro větší svatbu či hostinu.

I Vy si zasloužíte dokonalost, která se ukrývá ve vonících květech stromů a v krásně zelené trávě, kterou v této zahradě naleznete úplně všude. Svatba venku pod Pražským hradem je díky Le Rêve na dosah ruky!

Informace ke svatební hostině:

Kapacita: 400 osob
Menu od: dle domluvy
Pronájem: od 11000Kč
Doporučené místo obřadu: Všechny Palácové zahrady

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky