Zavolejte nám na +420 274 771 217

Kostel Nejsvětějšího Salvátora

Nesmíme zapomenout zmínit jednu z nejvýznamnějších sakrálních staveb v Praze – kostel Sv. Salvátora. Svatební obřad v jeho prostorách bude nezapomenutelný! Byl postaven ve stylu vrcholného baroka, což znamená, jak asi správně tušíte, jeho velkou zdobnost. Jeho hranolová věž s kopulí tkví nad Prahou na Křížovnickém náměstí na Starém Městě, vchod naleznete bezprostředně před Karlovým mostem. Základní kámen byl položen už v roce 1578, ale až ve 40 letech 17. století dostal kostel svou barokní tvář, poté byl kostel Sv. Salvátora (svatební obřad se zde mohl konat již v té době) ve druhé polovině 19. století do detailu rekonstruován. Kostel byl nejprve hlavním chrámem jezuitů v Čechách, dnes zde sídlí Farní sbor Českobratrské církve evangelické.

V 17. století výstavbu řídil významný architekt Carlo Lurago. Díky jemu kostel Sv. Salvátora zdobí nad svatyní honosná kopule, která je zdobená štuky Jana Jiřího Bendla, velmi důležitého barokního sochaře. Věže kostela má na svědomí další velmi významná osobnost baroka a to František Maxmilián Kaňka. Kostel Sv. Salvátora, jehož název odkazuje na samotného Ježíše, je od roku 2004 první akademickou farností v Česku. Líbil by se Vám pro Vaši svatbu kostel Sv. Salvátora? Svatební obřad není problém uspořádat!

Před vchodem do kostela stojí výrazné sloupořadí, které láká pro svou neobyčejnost, stejně tak jako celá stavba kostela. Pokud i Vy máte rádi barokní dobu a obdivujete toto umění, tak je pro Vás kostel Sv. Salvátora tím pravým místem. Kostel je pokladem Starého Města a jeho výzdoba je opravdu brilantní, proto byste toto místo určitě měli zapsat mezi možná místa, kde by se mohl konat Váš slavnostní církevní svatební obřad.

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: církevní (protestantský - evangelický)
Oddací dny: po dohodě
Doporučené místo hostiny: Boccaccio, Paříž

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!