Zavolejte nám na +420 274 771 217

Kostel Sv. Ludmily

V roce 1888 byl schválen hlavním městem Prahou kostel sv. Ludmily a jeho projekt na místě, kde ještě před nedávnem rostly lány žita a kde stál cirkus či zvěřinec. O pět let později na této půdě již stál nádherný kostel a konala se velkolepá slavnost na počest jeho otevření a dokonce i první svatba! Kostel sv. Ludmily se ihned stal dominantou Vinohrad a to i pro své dvě 60 metrů vysoké věže, které jsou v historických spisech popsány jako dvě ruce sepjaté k modlitbě. Kostel je na půdorysu kříže a je novogotickou basilikou. Vně kostela nalezneme honosné schodiště, které je velmi oblíbené právě pro svatby a svatební fotografie. Dále si novomanželé a svatebčané hned při prvním vkročení vždy oblíbí hlavní portál, který je dominantou interiéru kostela. Každá svatba, která se zde koná, je dokonalá svatba!

Kostel sv. Ludmily je známý i pro svou sochařskou a malířskou výzdobu, která je naprosto fascinující. V tympanonu spaříte krásný reliéf od Josefa Václava Myslbeka, na němž je Bůh Otec, Duch svatý a uprostřed je žehnající Kristus se sv. Václavem a sv. Ludmilou. Ve výklencích a na štítech jsou sochy duchovních a svatých a nechybí ani znázornění sv. Cyrila a Metoděje. Líbila by se Vám právě na tomto místě svatba?

Kostel sv. Ludmily má 50 metrů dlouhou hlavní loď a právě i pro tuto délku je velmi oblíben u nevěst, které chtějí, aby si je stačili všichni svatebčané pozorně do detailu prohlédnout při příchodu k oltáři. V interiéru hlavní lodě nechybí ani ornamentální malby a velmi důležité pro českou kulturu a umění jsou fresky na zdech a na stropě. Čeká Vás zde zkrátka úžasná svatba!

Kostel sv. Ludmily je pro církevní sňatky stvořený a žádný pár odtud neodchází nespokojen ba naopak. Svatební obřad je zde naprosto jedinečný a historie na Vás při něm přímo dýchá.

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: církevní
Oddací dny: po dohodě

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!