Zavolejte nám na +420 274 771 217

Kostel Sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

Přemýšlíte nad uspořádáním křesťanské svatby? Kostel Svatého Petra a Pavla si prošel řadou podob. Tento trojlodní kostel, který byl v prvopočátku románskou bazilikou, nechal postavit král Vratislav II. v letech 1070 až 1080. Krypta tohoto kostela skrývá dodnes hrobky několika českých panovníků z rodu Přemyslovců. Po tom, co bazilika vyhořela, byla opravována ve stylu rané gotiky, to bylo za krále Karla IV. V druhé polovině 16. století došlo také k renesanční přestavbě a na počátku 18. století se přestavby ujal barokní František Maxmilián Kaňka. Všechny tyto etapy a rozšíření zakryla dnešní novogotická tvář s dvěma věžemi, kterou se kostel Svatého Petra a Pavla nejvíce proslavil. Tato přestavba trvala více než 20 let.

Za velice impozantní je považován interiér kostela, který je zdoben ornamentální a nástěnnou malbou různých stylů z různých dob. Vybavení kostela je novogotické i secesní. Hlavní oltář je vyřezávaný a pochází z konce 19. století. Ve druhé kapli najdeme velkolepé dílo české secese, kterým je oltář Českých patronů. Jedná se o hodně lákavé místo pro svatby. Kostel svatého Petra a Pavla má perfektní polohu na pravém břehu Vltavy a tak je jednou z dominant hlavního města Prahy. Dnes si už nedokáže nikdo Vyšehrad bez této dominanty, jakou tento kostel dozajista je, představit. Pořádájí se zde i ty nejlepší svatby. Kostel svatého Petra a Pavla má také novou zvonkohru, která obsahuje 15 zvonů, jež vždy o církevních a státních svátcích hrají příslušnou melodii.

Kostel je perlou Vyšehradu a je dokonalým sladěním různých typů architektury a sám o sobě vypovídá i o české historii, kterou zažil a mohl by o ní do sytosti vyprávět. Tato historie se může stát i svědkem Vaší svatby.

Kostel svatého Petra a Pavla dodá každé nevěstě pocit královen a jedinečnosti. Barevné mozaiky, kterých je kostel plný, krásně ozáří Vaše svatební šaty a když zazní na Vaši počest zvony, které mají velmi oslňující zvuk, stane se pro Vás i Vaše hosty tato chvíle nezapomenutelnou, historickou a velmi působivou.

 

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: církevní
Oddací dny: po dohodě

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!