Zavolejte nám na +420 274 771 217

Kostel Sv. Tomáše

V Letenské ulici nedaleko Malostranského náměstí se již osm staletí pyšní svou nádherou kostel sv. Tomáše. Svatební obřad v něm je jeden z nejvyhledávanějších. Tento kostel ukrývá mnoho památek a může se zde také konat Vaše svatba v kostele. Podmínky pro uzavření sňatku v kostele sv. Tomáše jsou jednoduché, Váš obřad musí být církevní a musíte ho s předstihem ohlásit.

Kostel sv. Tomáše byl založen v roce 1285 králem Václavem II, který byl velice silně nábožensky založený. Vznikl tak skvostný gotický kostel, který má dnes za sebou bohatou historii a aktuálně je v něm velmi veřejností oblíbená svatba v kostele. Podmínky, kterými si musel kostel projít, ovšem nebyly vždy jednoduché. Nelehké období kostel. Sv. Tomáše čekalo v období husitském, kdy byli místní mniši vyhnáni a kostel vypálen. O jeho následnou obnovu se zasloužili poustevníci augustiniáni. Další požár kostel čekal v 16. století a tak byl kostel přestavěn do renesančního stylu. Řád augustiniánů si později na zcela novou přestavbu přivolal stavitele Kiliána Ignáce Dientzenhofera, díky jehož návrhům vznikla současná barokní podoba.

Kostel sv. Tomáše (svatební obřad to jistě ocení) má nádherný interiér. Nesmíte zapomenout prohlédnout si hlavní oltář, kde je obraz Umučení svatého Tomáše, který pochází z dílny Petra Pavla Rubense. Je zde ovšem uložena pouze kopie, aby nikoho nelákala krádež tohoto skvostu. Mezi originální obrazy, které zdobí kostel, patří obrazy od Karla Škréty, což je náš největší barokní umělec a to konkrétně obraz Nejsvětější Trojice, Nanebevzetí Pany Marie, sv. Tomáše z Villanovy a sv. Mikuláše Tolentinského. Kostel sv. Tomáše také ukrývá knihovnu, která vlastnila až 19 000 svazků. V současné době probíhá jednání o restituci této knihovny. Nejcennější svazky proto byly odvezeny do pražského Klementina a rukopisy do Státního ústředního archivu. Kostel sv. Tomáše se také pyšní starým klášterním pivovarem. Nemyslíte, že je tento kostel ideálním místem pro slavnost, jako je právě svatba v kostele? Podmínky, jak a kde konkrétně na tomto skvostném místě uspořádat uzavření sňatku, nejsou složité. Místní farář Vám vše vysvětlí a ukáže.

Mezi hlavní zajímavosti pro návštěvníky patří krypta v útrobách, které má kostel sv. Tomáše. Svatební obřad tak může být obohacen i o velmi zajímavou prohlídku. Poslední odpočinek si zde zaslouženě užívá mnoho osobností, jako je například Adrian de Vries, který byl naším důležitým sochařem v době baroka. Tento umělec vyzdobil svým sochařským uměním i Valdštejnskou zahradu, kterou naleznete hned vedle kostela. Mezi další významné umělce, kteří se podíleli na výzdobě kostela, patří i malíř Vavřinec Reiner, který pokryl klenbu kostela výjevy ze života sv. Augustina a sv. Tomáše. Také nelze opomenout Františka Xavera Pálka, který v roce 1767 vytvořil obraz sv. Rocha právě pro kostel sv. Tomáše. Svatební obřad zde bude nádherný, nemyslíte?

Nyní se zde může konat i Vaše vysněná svatba v kostele. Podmínky pro uzavření sňatku Vám jistě osvětlí do podrobností místní kněz. Základní informace a vysvětlení, co znamená svatba v kostele, podmínky svazku a všechny okolnosti, naleznete na našich stránkách v sekci Stylová svatba, hned v prvním článku Svatební obřad.

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: církevní (katolický)
Kapacita: 120 osob
Kapacita obřadní síně: 80 osob
Oddací dny: po dohodě
Doporučené místo hostiny: Augustine, Aria, Alchymist, Střelecký ostrov, Žofín, Hergetova cihelna

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!