Zavolejte nám na +420 274 771 217

Kostel Svatého Mikuláše

Kostel sv. Mikuláše = svatební obřad jako žádný jiný! Tato stavba je opravdu důstojnou stavbou českého baroka a chlubí se jím Malá Strana v Praze. Kostel je monumentální s kopulí a štíhlou věží a patří neodmyslitelně v panoramatu Pražského hradu. Stavbu zahájil stavitel Bos, jehož krátce po začátku výstavby vystřídal Giovanni Orsi. Nejdůležitější část stavby ale postavil Kryštof Dietzenhofer a po jeho smrti ho zastoupil jeho syn Kilián Ignác Dietzenhofer, který má na svědomí mohutnou kupoli, která je dodnes jednou z hlavních dominant Prahy. Je památkou UNESCO a také Národní Kulturní Památkou. Chtěli byste zažít svatbu, kterou nabízí kostel sv. Mikuláše? Svatební obřad nabízí kostel opravdu honosný a krásný!

Kostel, jak ho známe dnes, byl postaven v letech 1673 až 1752, ale první zmínky o něm nalezneme v historických pramenech již od roku 1283, ve spisech se píše o menším farním kostele, ve středověku zde dokonce stálo tržiště.

Kostel sv. Mikuláše-svatební obřad jdou ruku v ruce! Kostel je jedním z nejvyhledávanějších kostelů Prahy a je považován za nejkrásnější stavbu českého baroka a to i díky svému dojmu dramatičnosti a plasticity.

V celé stavbě se může kostel Sv. Mikuláše pochlubit jedinečnou hrou světla a stínu, pocitem pohybu hmoty a neklidu. Celé západní průčelí je bohatě zdobeno iónskými sloupy, balkonem, štukatérskou a sochařskou výzdobou. Jižní průčelí zdobí čtyřboká věž, která má téměř 80 metrů a je stejně vysoká jako mohutná kopule.

Interiér je velice dramaticky zdobený a velmi působivé jsou i iluzivní fresky, kterých je plný celý kostel Sv. Mikuláše. Svatební obřad tak bude opravdu nádherný, nemyslíte? Na výzdobě interiéru se podílelo mnoho umělců baroka. Autorem celé vnitřní kompozice je Kilián Ignác Dietzenhofer, jeho dílem je i hlavní oltář i ostatní pozdní oltáře umístěné v apsidách kostela. Kostel Sv. Mikuláše je bohatě obložen mramorem, také bylo použito vzácných materiálů i zlacení.

Kostel obsahuje dvoje varhany, které dokážou rozeznít celý chrám. Kazatelna je z umělého mramoru a je zdobena bohatými ornamenty a množstvím řezeb, které jsou pozlacené a pochází od význačného barokního umělce Jana Prachnera. Toto dílo nemá v Čechách obdoby.

Kostel sv. Mikuláše (svatební obřad snů) je plný vynikajících barokních soch, maleb a fresek a také v něm naleznete několik oltářů, které odkazují na různé svaté. Za nejcennější obrazy je považován soubor maleb od Karla Škréty, které jsou vystaveny na galerii. Jedná se o tzv. Pašijový cyklus a tvoří jej 10 obrazů.

V kostele jsou dodnes původní lavice, které dodávají pocit, jako by se člověk vrátil v čase. Není nad to se na jednu z lavic posadit, zaposlouchat se do zvuku varhan a užívat si danou slavnostní chvíli. Kostel sv. Mikuláše na Malé Straně slibuje svatbu jako žádnou jinou - svatbu dychtivou, originální, dech beroucí… Zkrátka svatbu jako žádnou jinou… Svatbu tak honosnou!

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: církevní (protestantský - husitský)
Oddací dny: po dohodě
Doporučené místo hostiny: Boccaccio, Paříž, klub Kostel

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky