Zavolejte nám na +420 274 771 217

Ledeburská zahrada

Nevíte, kde v Praze najít ta nejkrásnější místa svatebních obřadů? Úchvatným prostorem je Ledeburská zahrada, která nese jméno po Adolfovi hraběti z Ledebouru, který získal přilehlý palác v roce 1852. Ovšem zahrada vznikla už v roce 1665 a nechal jsi zřídit Jan Václav z Kolowrat. Ledenburká zahrada je propojena s Malou Pálffyovskou zahradou, mezi oběma zahradami se dá procházet a jejich architektura na sebe navazuje. Zahrady rozděluje parter (část zahrady před průčelím budovy, která může být členěna na pravidelné záhony, jejichž výsadba tvoří ornamentální obrazce), který je vlastně i první terasou. Naleznete zde krásou Salu Terrenu neboli zahradní sál. Podle dřívějších názorů byla Sala Terrena dílem Giovanni Santiniho, ale podle pozdějších názorů byl zahradní sál dílem Giovanni Battisti Alliprandiho. Aby toho nebylo málo, tak nyní vědci uvažují i o tom, že se jedná o dílo Františka Maxmiliána Kaňky. Interiéry Sala Terreny jsou zdobeny štuky a jsou obohaceny nástěnnými malbami s tématikou z antické mytologie, mezi kterými najdeme i výjevy z vykopávek v Pompejích. Tyto obrazy fascinují mnohé mladé páry a stávají se tak součástí jejich procházek, dostávají se tak mezi oblíbená místa svatebních obřadů. Obrazy má na svědomí Václav Vavřinec Reiner, který také namaloval na hlavní opěrnou zeď podél severní strany parteru zahrady fresku znázorňující dramatickou bitvu z bojů s Turky. Sala Terrena na zahradě patří mezi hlavní místa svatebních obřadů na zahradě. Ledeburská zahrada prošla změnou v roce 1787, z něhož pochází bohatě členěná stěna, jež stojí naproti Saly Terreny. V této části nalezneme i rozbíhající se schodiště, jehož levé křídlo umožňuje přístup na horní terasy. Uprostřed stěny je umístěna socha Herkula zápasícího s Kerberem. V pozdějších dobách byla vybudována i fontána a voda do této fontány byla původně přiváděna potrubím až z kašny na Pražském hradě. Na vrcholu hlavní osy zahrady stojí dominantní patrový otevřený pětiboký pavilón, který fascinuje každého návštěvníka. O netradiční místa svatebních obřadů nemá tato fascinující zahrada rozhodně nouzi.

I Ledeburská zahrada prošla celkovou rekonstrukcí, při níž byla plně respektována původní podoba celého prostoru. Byl zde zdůrazněn hlavně původní užitkový charakter zahrady. Celková úprava je tak volnější a skromnější, převažují hlavně volné travnaté plochy, které lákají mnoho návštěvníků a patří mezi zajímavá pražská místa svatebních obřadů, protože je zde hodně prostoru pro svatebčany a celkový slavností akt včetně občerstvení či celé svatební hostiny. Ledeburská zahrada spolu s Malou Pálffyovskou zahradou byly pro veřejnost otevřeny v červnu roku 1995.

Informace ke svatební hostině:

Kapacita: 400 osob
Menu od: dle domluvy
Pronájem: od 11000Kč
Doporučené místo obřadu: Všechny Palácové zahrady

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky