Zavolejte nám na +420 274 771 217

Libeňský zámeček

Láká Vás svatba na zámku a nevíte, kde se konají ty nejkrásnější svatební obřady? Libeňský zámeček nabízí krásnou a dokonalou svatbu, o které se Vám už léta tajně zdává. Bude to úžasná svatba!

Libeňský zámeček vznikl v srdci Libně v pěstěném parku na pokraji rozlehlých sadů. Tento půvabný rokový zámek láká mnoho snoubenců pro jejich svatební obřady. Libeňský zámeček byl však vždy dějištěm mnoha událostí, mezi které například patří 25. červen 1608, kdy zde byl uzavřen tzv. Libeňský mír mezi císařem Rudolfem II. a jeho bratrem Matyášem. Pokud Vás baví historie, zámeček je jí plný, i proto by se zde měla konat Vaše svatba!

Libeňský zámeček dokonce i krátce vlastnil Albrecht z Valdštějna. Nakonec byl ale zámek roku 1662 prodán panství Starého Města pražského a následujících 220 let sloužil Libeňský zámek jako letní sídlo pražských primátorů. Při pruském vpádu do Čech na jaře 1757 byl Libeňský zámeček spolu s celou vesnicí a širokým okolím značně poničen. Opravy zámku nakonec dospěly k celkové přestavbě v rokokovém stylu. Ovšem zámek pořád ještě neměl podobu, jak ho známe dnes při konání různých společenských akcí, jako jsou například i svatební obřady. Libeňský zámeček si získal svou dnešní podobu v letech 1769-70, kdy ho přestavoval pražský architekt Jan Josef Prachner. Dosavadní zámecká budova byla rozšířena o honosné východní křídlo s věžičkou a hodinami a o kapli Neposkvrněného Početí Panny Marie. I zde se může konat Vaše vysněná svatba! Libeňský zámeček po ukončení přestavby začala navštěvovat císařovna Marie Terezie. Libeňský zámek navštívilo v průběhu let mnoho důležitých osobností, jako například Josef II. a Leopold II.

Po roce 1880 byla v zadní části zámku umístěna dokonce i vychovatelna pro mravně narušenou mládež. Na počátku minulého století se Libeňský zámeček dočkal dalších stavebních úprav. Postupně se upravovala také zeleň před hlavním zámeckým průčelím, která dodnes odděluje zámek od rušné komunikace. Rekonstrukce se dočkal i zámecky park, který patří mezi oblíbená místa pro svatební obřady. Libeňský zámeček si zachoval z původního interiéru sice jen málo, ovšem zvláštní pozornost si zaslouží slavnostní sál v prvním patře východního křídla, který patří od počátku 60. let minulého století k nejvyhledávanějším slavnostním síním pro svatební obřady. Libeňský zámeček zde také zdobí rokokové malby a historizující nástropní freska. Nemyslíte si, že by to byla úžasná svatba?

Libeňský zámeček se také pyšní nádherným oltářem v zámecké kapli, který vyřezával Richard Jiří Prachner, otec architekta přestavby. Rokokové jsou i lavice, zpovědnice a křtitelnice, jen původní varhany byly roku 1884 vyměněny. Kaple, sloužící v 50. - 80. letech minulého století jako depozitář pražského městského muzea, byla v 80. letech renovována a 29. června 1993 slavnostně požehnána a zpřístupněna veřejnosti. Chcete, aby se zde konala Vaše svatba? Libeňský zámeček slouží dnes také jako prostor pro koncertní cykly a konají se zde také výstavy mnohých umělců.

Zažijte i Vy svatbu jako z pohádky v prostorách nádherného Libeňského zámku či parku, dopřejte si cítit se jako princezna, která si bere za muže svého prince!

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: civilní
Kapacita kaple: 60 osob
Kapacita obřadní síně: 80 osob
Oddací dny: čtvrtek, pátek, sobota
Doporučené místo hostiny: Golfyacht

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!