Zavolejte nám na +420 274 771 217

Lobkovický palác

Pokud se půjdete projít po Jiřské ulici, která vede od náměstí sv. Jiří, a půjdete k východní bráně Pražského hradu, tak ve spodní části ulice na jižní straně spatříte Lobkovický palác. Svatební obřad na tomto místě určitě stojí za zmíňku. Ve 13. století zde měly místo obytné domy a později zde vyrostly dva obrovské gotické domy českých šlechticů. Na palác se tyto objekty začaly přestavovat v polovině 16. století. Renesanční Lobkovický palác měl čtyři křídla kolem nádvoří a byl bohatě architektonicky zdoben. Do raně barokního slohu ho přestavěl Carlo Lurago pro Václava Eusebia z Lobkovic. V původní podobě se dochovaly dva sály a kaple v prvním patře.

Dnes dvoupatrový Lobkovický palác s jednoduchým průčelím se rozkládá kolem dvou nádvoří a nalezneme na něm i stopy po sgrafitové výzdobě. Na průčelí do Jiřské ulice jsou dva raně barokní portály. Směrem k městu je velký dvojpodlažní sál, který je zdobený velmi pěknými iluzivními malbami architektur, které vytváření pocit prodlouženého prostoru. Tyto malby doplňují sochy ze 17. století. V prvním patře má Lobkovický palác v původní podobě dochovanou kapli sv. Václava a dva sály z třetí čtvrtiny 17. století s úžasnými krby. Sály jsou zdobeny jemnou štukovou výzdobou, které napodobuje terakotu, a zdi jsou vymalovány alegorickými náměty. Kapli zdobí kruhové medailony s výjevy ze Svatováclavské legendy. Z roku 1723 pochází oltářní obraz sv. Václava od Petra Brandla.

 

Lobkovický palác - svatební obřad

V roce 1973 prodělal celý Lobkovický palác a jeho komplex rozsáhlou rekonstrukci, která trvala 13 let a poté sem byla umístěna historická expozice Národního muzea. Expozice byla zrušena v lednu 2006, kdy byl objekt vrácen panu Lobkovicovi.

Lobkovický palác můžete využít i pro Váš svatební den a to pro obřad i hostinu a s ní spojené veselí. Můžete si vybrat z několika zdobených sálů či zvolit nádhernou kapli. Jisté je, že Váš den se díky nádhernému paláci stane nezapomenutelným.

Informace ke svatebnímu obřadu:

Kapacita:  Banket: 80; Raut: 120; Koktejl: 150; Divadelní uspořádání: 140
Menu od: dle domluvy
Pronájem: Balkonový sál včetně terasy od 45. tisíc za den
Doporučené místo obřadu: prostory Lobkovického paláce

 

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!