Zavolejte nám na +420 274 771 217

Malá Pálffyovská zahrada

Hledáte dokonalá místa k obřadu? Mezi netradiční romantická místa patří Malá Pálffyovská zahrada. Svatba se zde může konat naprosto kdykoliv. Jako první tuto zahradu zřídil Jan Václav Kolowrat v roce 1665, ale už v roce 1697 pozemek změnil majitele a ten nechal od svahu až po hradební val založit barokní terasovou zahradu. Na parteru zahrady, kterým se Malá Páffyovská zahrada (svatba se může konat přesně zde) pyšní, a který je vlastně i první terasou, je krásná dekorativní Sala Terrena neboli zahradní sál. Podle dřívějších názorů byla Sala Terrena dílem Giovanni Santiniho, ale podle pozdějších názorů byl zahradní sál dílem Giovanni Battisti Alliprandiho. Aby toho nebylo málo, tak nyní vědci uvažují i o tom, že se jedná o dílo Františka Maxmiliána Kaňky. Interiéry Sala Terreny jsou zdobeny štuky a jsou obohaceny nástěnnými malbami s tématikou z antické mytologie, mezi kterými najdeme i výjevy z vykopávek v Pompejích. Tyto obrazy fascinují mnohé mladé páry a stávají se tak součástí jejich procházek, dostávají se tak mezi netradiční romantická místa. Obrazy má na svědomí Václav Vavřinec Reiner, který také namaloval na hlavní opěrnou zeď podél severní strany parteru zahrady fresku znázorňující dramatickou bitvu z bojů s Turky. Sala Terrena na zahradě patří mezi nejoblíbenější místa k obřadu na zahradě.

V roce 1787 byla zahrada přestavěna Josefem Krakovským z Kolowrat a to podle projektu stavitele Ignáce Jana Palliardiho. Láká Vás Malá Pálffyovská zahrada? Svatba v ní bude skvostná! Z doby přestavby také pochází bohatě členěná stěna, jež stojí naproti Saly Terreny. V této části nalezneme i rozbíhající se schodiště, jehož levé křídlo umožňuje přístup na horní terasy. Uprostřed stěny je umístěna socha Herkula zápasícího s Kerberem. V pozdějších dobách byla vybudována i fontána a voda do této fontány byla původně přiváděna potrubím až z kašny na Pražském hradě. Na vrcholu hlavní osy zahrady stojí dominantní patrový otevřený pětiboký pavilón, který fascinuje každého návštěvníka. O netradiční romantická místa nemá tato fascinující zahrada rozhodně nouzi.

I Malá Pálffyovská zahrada (svatba i díky tomu bude jako v ráji) prošla celkovou rekonstrukcí, při níž byla plně respektována původní podoba celého prostoru. Byl zde zdůrazněn hlavně původní užitkový charakter zahrady. Celková úprava je tak volnější a skromnější, převažují hlavně volné travnaté plochy, které lákají mnoho návštěvníků a patří mezi pražská netradiční romantická místa, ale tyto plochy jsou i ideální místa k obřadu, protože je zde hodně prostoru pro svatebčany a celkový slavností akt včetně občerstvení či celé hostiny. Malá Pálffyovská zahrada byla pro veřejnost otevřena v červnu roku 1995.

 

Informace ke svatební hostině:

Kapacita: 400 osob
Menu od: dle domluvy
Pronájem: od 11000Kč
Doporučené místo obřadu: Všechny Palácové zahrady

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!