Zavolejte nám na +420 274 771 217

Malostranská věž

Stále nemůžete nalézt místo, kde by se konala Vaše svatba? Malostranská věž se honosně pyšní svojí nádherou na západním konci Karlova mostu a je v podstatě soustavou dvou věží odlišného vzhledu, původu i velikosti. Z románského slohu pochází menší věž, která byla součástí prvního kamenného mostu ve střední Evropě, Juditina mostu (první polovina 12 stol.). Druhá věž, která je vyšší, se objevila až se stavbou Karlova mostu roku 1357. Vzorem jí byla Staroměstská věž na protilehlém břehu. Věže jsou spojeny bránou s cimbuřím z počátku 15. století., jež je zdobena znaky zemí Václava IV. I v této věži se může konat Vaše svatba. Malostranská věž byla součástí městského opevnění, ale nebyla během války zvláště poničena, což znamená, že se tak podařilo perfektně zachovat kus naší historie.

Obě věže, z kterých se Malostranská věž skládá, sloužily během let nejrůznějším účelům. Menší z věží sloužila dokonce v 15. století jako těžký žalář a svoji funkci si dlouho držela. V době renesance prošla věž úpravami a sídlil v ní celní úřad. Je v ní také uložen vzácný románský opukový reliéf, který zachycuje předání královského úřadu druhému českému králi Vladislavovi římským císařem Friedrichem Barbarossou - je zde zřejmá inspirace antikou, což je první doklad vztahu českého umění k antické tradici.

Vyšší věž je nejmladší součástí Karlova mostu, byla využívána především jako sklad a také se z ní hlásili různé důležité zprávy, protože Malostranská věž je velice dobře umístěna a volání z ní bylo krásně slyšet pro široké obyvatelstvo Prahy.

Uznejte sami, že historie tohoto dvojvěží je opravdu zajímavá a vyvolává pozornost. Tak proč nepřipsat k životopisu věže i Vaše slavnost jménem svatba? Malostranská věž nabízí překrásný pohled na starou Prahu, který Váš okamžik ještě více posílí a Vy se tak budete moci cítit opravdu výjimeční.

 

 

 

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: civilní, církevní (protestantský)
Kapacita: 30 osob
Oddací dny civilního obřadu: čtvrtek, pátek, sobota
Oddací dny církevní obřadu: všechny
Doporučené místo hostiny: Kampa park, Hergetova cihelna

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky