Zavolejte nám na +420 274 771 217

Martinický palác

Historie, kterou skrývá Martinivký palác, se začala psát, když v roce 1541 vyhořela Malá Strana a Hradčany. Ondřej Teyffle deset let po požáru odkoupil pozemek a začal s renesanční přestavbou zchátralého domu, který zde dříve stával. Nikdo by dříve neřekl, že právě na tomto místě se může konat dokonalá svatba. Martinský palác dostal svou prvotní podobu a nedlouho poté i nového majitele, Jiřího Bořitu z Martinic a tím se dostala tato jedinečná renesanční stavba do rukou šlechtického rodu Martiniců. Začala další mohutná přestavba, kdy byl celkový pozemek zvětšen, a hlavní průčelí bylo zdobeno sgrafity.

V roce 1622, už za Jaroslava Bořita z Martinic, dochází k další přestavbě. Už se tu dokonce konala první svatba! Martinický palác získává tentokrát barokní tvář. Došlo k doplnění malovaných trámových záklopových stropů. Po smrti Jaroslava dědili Martinický palác postupně další členové rodu, avšak Jaroslav byl posledním členem rodu, který zde provedl nějaké stavební úpravy.

Od počátku 19. století palác několikrát změnil majitele, kteří v něm zřizovali všechny možné artefakty, přes nájemní byty až po policejní strážnici, a tak nebylo divu, že Martinický palác začal chátrat.

První dílčí opravy byly provedeny až v 50. letech 19. století. V rámci těchto oprav byla i obnovena sgrafita na východní straně dvora, jež představují Samsonovy a Héraklovy činy. Až od roku 1967 do roku 1972 bylo konečně přistoupeno ke generální rekonstrukci. Byla obnovena sgrafita na ostatních dvorních fasádách a na hlavním průčelí, dále byly restaurovány malované trámové stropy i nástěnné malby zdobící portál a vnitřek palácové kaple ve velkém sále. Co kdyby se konala právě zde Vaše svatba?

Martinický palác se dnes pyšní krásným vzhledem a stále probíhají práce na obnově paláce, jejichž hlavním cílem je, co nejvíce přiblížit palác podobě, když zde žil Jaroslav Bořita z Martinic.

Pokud toužíte po romantickém svatebním dni, ve kterém Vás čeká i nádherná svatba, Martinický palác na Hradčanském náměstí dozajista splní Vaše očekávání. Svatbu je možné uspořádat v historických kulisách paláce či je možno využít krásné zahrady nebo nádvoří s fontánou. Dále je možné pro svatbu připravit velký sál, jehož součástí je i kaple s biblickými malbami. Dokonalou atmosféru mají i salonky s historickým nábytkem a malovanými trámovými stropy. Zajímavostí je, že nejen Váš svatební den, ale i Vaše svatební noc se zde může stát neopakovatelnou, a to díky možnosti ubytování v renesančním romantickém apartmá, kde mívali ložnici hrabata z Martinic. Bude to dozajista úžasná svatba!

Martinický palác je zapsaný na listině památek UNESCO.

 

Informace ke svatební hostině:

Kapacita velkého sálu: 200 osob
Pronájem velkého sálu: 30 000 Kč
Pronájem konírny: 20 000 Kč
Pronájem nádvoří: 20 000 Kč
Menu od: dle zvolené cateringové společnosti
Doporučené místo obřadu: Martinický palác, Rožmberský palác, chrám sv. Víta, Strahovský klášter

 

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!