Zavolejte nám na +420 274 771 217

Novoměstská radnice

Kde se může konat ta nejkrásnější svatba? Novoměstská radnice znamená sílu a ty nejkrásnější svatební obřady. Praha nabízí mnoho míst, kde můžete stvrdit Vaši lásku a mezi ty nejkrásnější a nejpůsobivější patří právě Novoměstská radnice, která je jednou z osmnácti národních kulturních památek, které Praha nabízí. Váš obřad může být noblesní v záři hlavního města a Vy a Váš sňatek se tak můžete zapsat mezi ty nejúžasnější svatební obřady, Praha Vám bude stát v zádech a Vy přitom zažijete pocit jedinečného štěstí, protože se právě bude konat Vaše vysněná svatba!

Novoměstská radnice byla postavena brzy po založení Nového Města pražského Karlem IV., v roce 1348. V průběhu staletí se stala svědkem mnoha událostí a důležitých aktů. Odehrála se zde například první i druhá pražská defenestrace. Při Vašem dni tak dojde k spojení historie a štěstí, které se nazývá "svatba".

Novoměstská radnice si také prošla mnoha přestavbami, neminulo jí ani vyhoření a v roce 1784 se radnice stala dokonce sídlem trestního soudu. V roce 1905 došlo k přestavění radnice na její úplně původní vzhled.

Jak už bylo řečeno, poslání Novoměstské radnice se během staletí měnilo, stala se také na jeden čas vězením pro trestance. Na odsouzení na radnici čekal i rebel Jan Sladký-Kozina. V roce 1894 se zde konal politický proces s Omladinou, při kterém bylo odsouzeno přes 70 osob, mezi které patřil mimo jiné Stanislav Kostka Neumann. Na nádvoří radnice se konaly také popravy a to i v dobách nacistické okupace. Kdo by tehdy řekl, že na tomto místě se může konat i svatba.

Novoměstská radnice velice chátrala až do 70. let, kdy sloužila jako pracoviště dopravního inspektorátu. Celková rekonstrukce Novoměstské radnice probíhala v letech 1975 - 1995. V roce 2007 se dočkala nové fasády na jižním křídle a také fasády směrem k nádvoří.

Po poslední rekonstrukci se stala krásnou dominantou Prahy, která láká nejen svým vzhledem, ale i bohatou historií, kterou jsme v tomto článku ve zkratce popsali. Už víte, kde se bude konat Vaše svatba? Novoměstská radnice je ideálním místem pro svatební obřady. Praha se pyšní jejími krásnými prostory a bohatou návštěvností. Zažijte i Vy uzavření Vašeho sňatku v prostorách, které pro český národ znamenaly a znamenají tolik moc. Bude to úžasná svatba! Novoměstská radnice vždy byla dějištěm důležitých událostí, mezi které patřily i svatební obřady. Praha s radostí uzavře Váš svazek v plném veselí právě zde!

 Informace ke svatební hostině:

Kapacita: 150 osob
Pronájem: dle rozsahu
Menu od: dle zvolené cateringové společnosti
Doporučené místo obřadu: Novoměstská radnice, Národní divadlo

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky