Zavolejte nám na +420 274 771 217

Obecní dům

K nejvýznamnější secesním památkám v Praze patří secesní Obecní dům. Svatby jsou zde velkou událostí! Obecní dům se nachází v samotném centru Prahy, hned vedle Prašné brány. Pokud se ptáte, kdo má na svědomí nádhernou výzdobu domu, tak je nutno říci, že se na ní podíleli všichni umělci doby secese (Jan Preisler, Mikoláš Aleš, Max Švabinský, František Ženíšek, Ladislav Šaloun, Josef Mařatka, Josef Václav Myslbek, Alfons Mucha, aj.).

Ovšem jak to všechno vlastně začalo?

Tam, kde dnes stojí Obecní dům (svatby se zde totiž vždy nekonaly), byla za doby gotické významná obchodní cesta, která směřovala na východ z Prahy, a jezdilo se po ní hlavně do Kutné Hory, kde se těžilo stříbro. I to možná vedlo krále Václava IV., aby si zde zřídil rezidenci zvanou Králův dvůr. Habsburkové, kteří roku 1526 usedli na český trůn, již o Králův dvůr zájem neměli a bývalé panovnické sídlo osiřelo. Dále byla historie, jež budoucí Obecní dům psal, velmi různorodá. Vyměnilo se zde pár majitelů, pak se tu dokonce zřídila kasárna a v druhé polovině 19. století zde sídlila i kadetní škola. Nakonec byl celý areál zbořen v roce 1902.

Na žádost Měšťanské besedy, která vyzdvihovala potřebu zbudování střediska českého národního a společenského života, vznikl projekt Obecní dům. Svatby na sebe nenechaly dlouho čekat. V roce 1903 proběhla architektonická soutěž o návrh nové budovy. Přesto, že ze soutěže nevzešel žádný vítěz, městská rada zadala projekt Antonínu Balšánkovi a Osvaldu Polívkovi.

Obecní dům byl slavnostně otevřen roku 1912 a stal se jednou z nejlepších staveb pražské secese. Mimo jiné na stavbě nalezneme i rysy neobaroka a neorenesance, které se perfektně mísí s českým typem secese.

Obecní dům - svatby a oslavy

Už v počátcích stavby byl Obecní dům stavěn tak, aby byl stavbou multifunkční a sály a salonky mohly být využívány pro různé společenské akce. Po detailní rekonstrukci, která stavbu čekala v roce 1994 až 1997, byl dům opět otevřen a podle očekávání se znovu stal centrem kulturního a společenského života.

I dnes se Obecní dům (svatby jsou už nyní běžnou záležitostí) pyšní velkým zájmem široké veřejnosti a to nevyjímaje pořádání nádherných svateb a hostin, které jsou díky krásně zdobeným i moderně zařízeným prostorám budovy, vnímány vždy jako jedny z nejlepší akcí vůbec. Jednoduše dokonalé prostředí pro uspořádání Vaší svatby!

Informace ke svatební hostině:

Kapacita celkem: až 400 hostů

Kapacita slavnostní tabule: 100 osob

Uspořádání svatební tabule: kulaté stoly
Slavnostní menu od: 750,- CZK
Kapacita večerního rautu: 150 osob
Raut od: 800,- CZK
Pronájmy: od 20.000,- Kč
Minimální konzumace: dle cateringu

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky