Zavolejte nám na +420 274 771 217

Španělská synagoga

V roce 1868 vyrostla na místě nejstarší pražské židovské modlitebny Španělská synagoga. Svatba je dnes v jejích prostorách jednou z nejžádanějších. Vyprojektoval ji Ignác Ullmann a Josef Niklas v maurském slohu. Synagoga stojí na čtvercovém centrálním půdorysu s mohutnou kopulí. Na všech stěnách vně synagogy se opakují stylizované orientální geometrické motivy a arabesky, jež jsou inspirovány islámskou architekturou a jsou bohatě zlaceny a polychromovány. Stejné motivy najdeme i v řezbářské výzdobě dveří, zábradlí a galerii.

Španělská synagoga = svatba snů

Španělská synagoga a její stěny jsou také zdobeny nádhernými barevnými vitrážemi. V době, kdy byla synagoga postavena, byla velmi moderně technicky vybavená - měla ústřední topení a výbornou akustiku, neboť se zde pěstovala chrámová hudba a zpěv na vysoké úrovni, o čemž svědčí fakt, že ředitelem kůru byl František Škroup, autor hudby k naší hymně.

Synagogy byly v Praze nejprve zakládány jako školy pro všeobecné vzdělání mládeže i dospělých příslušníků židovské obce. Španělská synagoga dostala název podle vyhnaných židů ze Španělska, kteří právě ve Staré škole našli své nové útočiště.

V roce 1941 přestala synagoga sloužit bohoslužbám a v roce 1955 byla předána Židovskému muzeu. Ovšem v roce 1979 musela být Španělská synagoga pro svůj havarijní stav uzavřena. Od roku 1995 až do roku 1998 byla provedena rozsáhlá rekonstrukce synagogy, která se zaměřila zvláště na interiér a jeho výzdobu. Synagoga do dnešních dní slouží jako sídlo pro Stálou expozici Židovského muzea -  v hlavní lodi a na galerii synagogy naleznete stálou expozici pod názvem Dějiny Židů v Čechách a na Moravě od počátků osídlení do počátků emancipace (od 10. do 18. století). I proto by měla být Španělská synagoga/svatba jasnou volbou!

Španělská synagoga může samozřejmě posloužit i jako svatostánek pro Vaši židovskou svatbu, která bude díky bohaté výzdobě synagogy vnímána okázale a zážitky zde prožité budou pro Vás i Vaše přátele a rodinu skvostné a nezapomenutelné. Nezapomeňte využít výbornou akustiku synagogy a užijte si nádherné znění zpěvu a hudby.

Informace ke svatebnímu obřadu:

Kapacita: 300 osob
Menu od: dle domluvy
Doporučené místo obřadu: Španělská synagoga

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky