Zavolejte nám na +420 274 771 217

Staroměstská radnice

Mezi nádherná místa v Praze, kde je možno uspořádat svatební obřad patří dozajista Staroměstská radnice a to i v  roce 2011. Svatby se zde konají dennodenně a pyšní se svojí oblíbeností.

Radnice byla založena už v roce 1338 a v roce 1364 k ní byla připojena ještě věž. Krásný dominantní Orloj, který radnici zdobí, je z počátku 15. století. Staroměstská radnice je místem, které spojuje vnitřní krásnu s bohatou historií. Radnice se nachází v samotném srdci Prahy a svatební páry zde čeká nejnádhernější zážitek v roce 2011. Svatby zde konané se zapíšou do poutavé historie radnice, která vznikla v gotickém slohu a postupem let se její tvář měnila.

Staroměstská radnice je spojena s mnoha důležitými událostmi země. Například roku 1458 zde byl zvolen českým králem Jiří z Poděbrad. Po bitvě na Bílé hoře tu byli vězněni přední účastníci odboje, z nichž bylo dvacet sedm popraveno 21. června 1621 před radnicí.

Ovšem pozor, svatební obřady nejsou novinkou až roku 2011. Svatby se zde začaly konat již v roce 1871. Odjakživa je nejcennějším prostorem radnice tzv. radní síň, která je z druhé poloviny 15. století. A právě zde se odehrávala veškerá důležitá jednání. Spatříte zde pozdně gotickou vyřezávanou konzolu s andělem, který nese nápis - Juste Iudicate Filii Hominis (Synové člověka, suďte spravedlivě), která je doplněna vrcholně gotickou plastikou trpícího Krista z roku 1410. Autentické jsou rovněž městské znaky nad portály a 46 cechovních a 12 městských znaků na dřevěném obložení stěn. Interiér doplňují barokní kachlová kamna.

Staroměstská radnice vzbuzuje velkou pozornost i svými překrásnými sály v druhém patře – tzv. Jiříkova a Brožíkova síň. Jiříkova síň nese název po Jiřím z Poděbrad a je zde umístěna i jeho busta. Na stěnách jsou tu cenné malby z počátku 15. století. V Jiříkově síni najdete na stěně obraz Pohled z Petřína od Karla Liebschera z roku 1902. Brožíkova síň slouží jako zasedací místnost a byla zřízena roku 1910. Je obrovskou místností, pokrývá celý půdorys domu a nese jméno podle Václava Brožíka, který namaloval dvě rozměrná olejová plátna, která jsou zde vystavená.

Dnes v roce 2011, svatby nabízející Staroměstská radnice, je složena z několika domů z různých slohových období – románské, gotické, renesanční, barokní. V prvním patře byla vystavěna i kaple, která byla vysvěcená roku 1381 a je dodnes zachovaná. V současné době je z této kaple vidět i komůrka s apoštoly Orloje.

Západní dům Staroměstské radnice zdobí krásné renesanční okno s nápisem Praga caput regni (Praha hlava království). A právě zde se nachází svatební síň, která patří mezi nejoblíbenější místa pro svatební obřady v roce 2011. Svatby se zde konají honosné a s pravou okázalostí.

Typickým a zároveň asi nejpozoruhodnějším úkazem na radnici je Orloj, který je na jižním bohu radniční věže. Staroměstská radnice se jím zdobí od roku 1410, kdy jej zhotovil Mikuláš z Kadaně a poté jej zdokonalil Hanuš z Růže. Orloj se každou hodinu dostane do pohybu, čemuž přihlíží často i stovky lidí na Staroměstském náměstí a to i v roce 2011. Svatby se často konají časově tak, aby šťastný pár a svatebčané vyházeli z obřadní síně, právě když je Orloj v pohybu, aby se umocnil slavnostní okamžik. Zajímavostí je, že kromě několika časů ukazují hodiny i astronomické údaje.

Buďte i Vy nároční a uspořádejte svou svatbu v jednom z nejžádanějších míst roku 2011. Svatby, které má Staroměstská radnice možnost uspořádat, jsou dokonalé a dávají svatebnímu aktu ten správný šmrnc a obdiv mnoho přihlížejících.

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: civilní
Kapacita kaple: 60 osob
Kapacita obřadní síně: 80 osob
Oddací dny: čtvrtek, pátek, sobota
Doporučené místo hostiny: Golfyacht

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!