Zavolejte nám na +420 274 771 217

Staronová synagoga

Nejstarší dochovanou synagogou ve střední Evropě je právě Staronová synagoga. Svatba na tomto posvátném místě je dokonalou představou. Tato raně gotická stavba pochází ze 13. století. Nejprve byla postavena podélná předsíň krytá lomenou valenou klenbou a poté byl přistavěn dvoulodní hlavní sál. Tuto podobu si zachovala dodnes. Není nic krásnějšího než Staronová synagoga. Svatba v ní se ponese ve znamení honosnosti. Její původní název zněl Nová nebo Velká. Když byly v Praze v 16. století postaveny další dvě synagogy, tak se ujal název Staronová. V jedné z židovských pověstí se tvrdí, že základní kameny pro stavbu synagogy přinesli andělé ze zbořeného Jeruzalémského chrámu pod podmínkou, že budou kameny navráceny zpět, až dojde k obnovení chrámu. V roce 1966 si prošla Staronová synagoga (svatba se zde ale mohla konat již před tím) moderní rekonstrukcí, v hlavním sále díky tomu byly objeveny kaligrafické židovské nápisy. Vně synagogy se ukrývají dvě barokní pokladnice v předsíni, které sloužily k ukládání židovských daní, soustřeďovaných zde z celého českého království.

Staronová synagoga dodnes složí svému účelu a to již více než 700 let, a je zároveň nejstarší památkou pražského Židovského města. Je také obklopena řadou legend a pověstí, což jí přidává na úctě a zájmu. Jedna z pověstí vypráví, že synagogu chránili proti požárům svými křídly andělé proměnění v holubice, a tak zůstala uchována bez vážnějšího poškození až do dnešních dnů. Podle jiné pražské pověsti jsou prý v synagoze uchovány pozůstatky Golema, kterého na obranu Prahy vytvořil a oživil velký rabi Löw.

Pokud hledáte bohatou výzdobu, tím pravým místem je Staronová synagoga. Svatba je v ní plná kouzel a lesku. Staronová synagoga je bohatě zdobena a většina výzdoby odkazuje směrem k Jeruzalému. Lavice a konzoly uvnitř hlavní lodě jsou vyzdobeny bohatými reliéfy z různých rostlinných motivů a nejvíce motivem vinné révy. K osvětlení hlavního sálu slouží četné bronzové lustry z 16. až 18. století. Vnitřní výzdobu Staronové synagogy doplňuje vysoká korouhev, která je symbolem významného postavení pražské židovské obce po mnoho staletí.

Staronová synagoga (svatba by pro Vás zde měla být jasnou volbou) vždy byla a bude symbolem pro židovskou víru, a pokud je toto i Vaše vyznání, neváhejte a uspořádejte svou chatunu (židovskou svatbu) v nejstarší synagoze střední Evropy. Svatební salon Le Rêve má bohaté zkušenosti s pořádáním židovských svateb a vřele Staronovou synagogu doporučuje.

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: judaistický
Oddací dny: po dohodě
Doporučené místo hostiny: hotel Golf

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!