Zavolejte nám na +420 274 771 217

svatební projevy

K slavnostním tradicím na svatbách patří i slavnostní svatební projevy při svatební hostině. Můžeme je rozdělit na hlavní tři a to svatební projev otce nevěsty, projev ženicha a projev svědka ženicha, případně se může připojit i řeč nevěsty.

Nevíte, jak co nejlépe připravit svatební řeč? Svatební salon Le Rêve Vám v tom pomůže. Jsme odborníci na svatební projevy a to všech tipů. Otcům poradíme o čem mluvit a o čem raději ne. Ženichovi připomeneme komu poděkovat a na co při přípitku nezapomenout. Svědkům dáme rady ohledně navození správné atmosféry, a jaké vtipy je vhodné použít. Konzultujte s námi Váš svatební projev a my Vám zajistíme, že to bude jeden z nejhezčích projevů, který návštěvníci Vaší svatby uslyší za celý život.

Níže se dočtete o základních strukturách ke svatebním projevům:

Svatební řeč otce nevěsty probíhá tak, že otec povstane a zacinká nožem na skleničku a začne pronášet přípitek. Otec nevěsty je tradičně ten, kdo za svatbu platí a proto právě on by měl začít jako první s projevem. Neměl by při něm zapomenout vyzdvihnout krásu své dcery a poté se dost často připojuje krátká historka o tom, jaká nevěsta byla, když byla dítě. Také by se nemělo zapomenout na přivítání všech přítomných a na přípitek na zdraví a štěstí nevěsty a ženicha. Svatební projevy otců bývají považovány za nejrespektovanější, ovšem i otec nevěsty si smí při svém projevu zavtipkovat a to většinou při podávání dobrých rad a mouder do manželství.

Ženichův slavnostní svatební projev tkví v poděkování rodičům. Ženich děkuje také rodičům nevěsty za to, že mu dovolili vzít si tak krásnou ženu jakou je právě jejich dcera a připojí pár pěkných slov o nevěstě jako o ženě jeho života. Ženich také jménem své manželky poděkuje všem přítomným za to, že přišli i za jejich dary. Pokud se někteří členové rodiny nemohli dostavit z důvodu nemoci, měl by jim ženich popřát brzké uzdravení. Na závěr ženich pronese přípitek pro družičky a poděkuje jim za dobře odvedenou práci a rovněž může přidat malý dárek jako vyjádření svých díků. Také je vhodné představit svědky a říci pár slov o jejich vzájemném přátelství a poté předat slovo svému svědkovi, který si také připravil svatební řeč.

Mezi oblíbené svatební projevy patří právě svatební projev svědka ženicha. Svědek pronáší nejprve poděkování ženichovi za to, že si vybral právě jeho. Jelikož se většinou jedná o nejlepšího přítele ženicha, který oba novomanželé dobře a dlouho zná, svatební řeč často hýří vtipem a je tak postaráno o dobrou zábavu. Nakonec svědek pronese přípitek, kde popřeje hodně štěstí, zdraví i lásky novomanželům.

Svatební projevy se mohou týkat i nevěst. Záleží na Vás, jestli se rozhodnete, že i Vy jako nevěsta pronesete svatební řeč. Nevěsta by měla poděkovat všem za účast. Poté většinou připojuje příběh o tom, jak se se ženichem poznali či jiný zábavný příběh z jejich vztahu.

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!