Zavolejte nám na +420 274 771 217

Velká Pálffyovská zahrada

Mezi fascinující zahrady pod Pražským hradem a oblíbená oddací místa patří i Velká Pálffyovská zahrada. Svatba v této dokonalé zahradě se stane pohádkou. Úplně první zmíňku o této fascinující zahradě nalezneme v historických dokumentech v roce 1681, kdy koupil dům s pozemkem zahrady měšťan Šimon A. Renner, který v domě zřídil hospodu a postaral se také o zahradu. Když Renner v roce 1712 dům prodal, splynula zahrada se zahradou sousedící na východní straně. Vlastní Velká Pálffyovská zahrada (svatba zde je nejlepší volbou) vznikla, když v roce 1751 Marie Anna, manželka Josefa V. Fürstenberka, nechala udělat novou výstavu a zřízení zahrady. Na první terase, kam se přichází pomocí schodiště, nechala také vystavět vodotrysk. Právě tato terasa patří mezi oblíbená oddací místa. Zde se Vám totiž naskytne ohromující pohled na mohutnou stavbu, kterou vede tunelový průchod na další terasu. Když nevěsta vychází z tohoto tunelu, vypadá to skvostně a velice okázale. Osové schodiště pak pokračuje až na vyhlídkovou lodžii až a vrchol zahrady. Na štítu nad portálem jsou zdobené sluneční hodiny s nápisem "Claret in orbe dies, ac taetras, hora pete umbras" (volně přeloženo: Jasný buď po světě den a hnusné zaplašuj stíny).

Stejně jako ostatní zahrady pod Pražským hradem si rozsáhlou rekonstrukcí prošla i Velká Pálffyovská zahrada. Svatba zde i proto bude mít nádherné kouzlo. Rekonstrukce této zahrady byla dokončena v roce 1997 a zahrada tak byla opět zpřístupněna veřejnosti, která tak mohla nadále obdivovat její krásy. Při obnově Velké Pálffyovské zahrady byl plně respektován její barokní koncept a byly použity veškeré dochované součásti. Byla také obnovena kruhová fontána s litinovou platinou tritona a zcela byla zachována mohutná terasová zeď s plastickým portálem a tunelovým schodištěm. Na nejvyšší terase této trasy je také umístěna mramorová pamětní deska, odhalená v den znovuotevření zahrady, 3. září 1997.

Informace ke svatebnímu obřadu

Obřad: civilní, církevní (protestantský)
Kapacita: 30 osob
Oddací dny civilního obřadu: čtvrtek, pátek, sobota
Oddací dny církevního obřadu: všechny
Doporučené místo hostiny: Zlatá studna, Hoffmeister, Villa Richter, Cowboys, Aria, Alchymist, Augustine
Pronájem: od 11000Kč
Doporučené místo obřadu: Všechny Palácové zahrady

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!