Zavolejte nám na +420 274 771 217

Vrtbovská zahrada

Mezi nejromantičtější místa v Praze pro svatbu jak dělaná, patří krásné velkolepé zahrady. Praha jich nabízí mnoho, a přestože je to naše hlavní město, které je plné historických staveb, najdete zde i kus krásné přírody, která láká denně v jakoukoliv denní i roční dobu mnoho návštěvníků. Mezi nejkrásnější a nejobdivovanější patří Vrtbovská zahrada, která leží spolu s dalšími barokními zahradami (Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou) na svahu Petřína a díky svojí dokonalé atmosféře je zařazována právem mezi nejromantičtější místa v Praze pro svatbu.

Zajímá Vás vznik této velkolepé zahrady? Praha byla v roce 1720 centrem stavebního průmyslu, který chtěl velkolepý barok, který byl hlavním uměleckým proudem té doby, co nejvíce rozšířit. Vrtbovská zahrada je dílem Františka Maxmiliána Kaňky, který návrh zahrady provedl pro Jana Josefa hraběte z Vrby. Kaňka nejprve přestavěl palác a až poté zřídil zahradu. Zahrada se ihned po svém dostavění zapsala mezi nejromantičtější místa v Praze pro svatbu a dodnes si udržela svůj barokní ráz bez větších změn. Vrtbovský palác ovšem prošel mnoha výraznými přestavbami a jeho podoba se od dob baroka změnila. Sochařskou výzdobu zahrady vytvořil Matyáš Bernard Braun, kterého do dnes obdivuje mnoho umělců, kteří ho nazývají barokním geniem.

 

Braunovi pomáhal v sochařské výzdobě Václav Vavřinec Reiner, který vytvořil fresku na klenbě, na níž je zobrazena Venuše a Adonis. Jelikož si hlavní město váží krásné zahrady, Praha v letech 1990 až 1998 uskutečnila podle původního návrhu její celkovou rekonstrukci. Obnovená Vrtbovská zahrada byla slavnostně otevřena a zpřístupněna veřejnosti 3. června 1998.

Její krásu jezdí obdivovat mnoho návštěvníků z celého světa a pořádají se zde i velice krásné svatby, protože, jak už bylo řečeno, Vrtbovská zahrada patří mezi ty nejromantičtější místa v Praze pro svatbu jak dělaná, ale i v celé republice. Uspořádejte i Vy svoji svatbu uprostřed této úchvatné zahrady. Praha je jejím vlastníkem, ale dovoluje užít si každému z hostí její dokonalost a eleganci. Vrtbovská zahrada se může stát i Vaším hlavní designérem prostorů Vaší svatby snů. Mějte krásnější svatbu než ostatní. Vrtbovská zahrada už na Vás a Vaši svatbu čeká.

Informace ke svatební hostině:

Kapacita: 400 osob
Menu od: dle domluvy
Raut od: dle domluvy
Pronájem: od 11000Kč za 1,5h
Doporučené místo obřadu: Vrtbovská zahrada

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky