Zavolejte nám na +420 274 771 217

Zámek Český Krumlov

Mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti patří bezesporu Státní hrad a zámek Český Krumlov. Svatební obřad v něm je snem mnoha párů. Celý komplex zámku je vrostlý do protáhlého skalního ostrohu, který obtéká řeka Vltava a potok Polečnice. Zámecký areál obsahuje na 40 budov a palácových stavení, jež jsou soustředěny kolem pěti zámeckých nádvoří. Zahrada čítá 11 hektarů.

Tyto informace musí každému napovědět, že zámek a hrad Český Krumlov se řadí mezi nejrozsáhlejší středoevropské zámecké komplexy.

Prvotní gotický hrad byl založen kolem roku 1250 pány z Krumlova, kteří měli ve znaku pětilistou růži, která je dnes velmi slavným symbolem, pod kterým si každý ihned představí město Český Krumlov. Svatební obřad se může nést i v tomto duchu. Po vymření pánů z Krumlova zdědili jejich majetek příbuzní Rožmberkové, s jejichž jménem se pojí největší rozkvět hradu a zámku, kdy šlechtici proměnili sídlo v honosnou renesanční residenci. Rožmberkové nakonec hrad prodali Rudolfu II., který se zasloužil o jeho další budování a rozkvět. V průběhu baroka se dostali k hradu a zámku Český Krumlov Eggenberkové, kteří ze zámku udělali honosné reprezentativní sídlo. Ovšem tento rod neměl žádné potomky a tak po jejich vymření nastoupil na jejich místo rod Schwarzenberků. Velkolepou přestavbu zámku, která se oddnes hodně cení, započal kníže Josef Adam ze Schwarzenberku.

V roce 1989 byl zámecký areál Český Krumlov vyhlášen národní kulturní památkou a v roce 1992 byl celý historický komplex zapsán na prestižní Seznam památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celý komplex je neustále opravován a restaurován, protože Česká země nechce přít o tak úžasný skvost, jakým zámek a hrad Český Krumlov bezpochyby je.

Tento komplex je rájem pro svatby a jiné společenské události a to pro svoji rozmanitost, protože si vybere opravdu každý. Oblíbenými místy pro svatební obřady jsou Mincovna, Zrcadlový sál, Maškarní sál, Zámecká kaple sv. Jiří či Zámecké lapidárium. Většina těchto prostorů se hodí i pro svatební hostiny či rauty. Český Krumlov = svatební obřad snů!

 

Inforamce ke svatebnímu obřadu

Kapacita: 50 až 150 osob dle výběru konkrétního místa
Nájem: 3600Kč až 23000Kč
Doporučené místo obřadu: Český Krumlov

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!