Zavolejte nám na +420 274 771 217

Zámek Konopiště

Líbila by se Vám rytířská svatba? Zámek Konopiště stojí nedaleko Benešova již od roku 1294, založil ho pražský biskup Tobiáš a to podle vzoru francouzských pevností. Zámek má válcové věže, parkán a čtyři brány, nechybí ani padající most. Po vymření rodu Benešoviců přešel zámek Konopiště v roce 1327 na 275 let do majetku Šternberků. Mezi 17. a 19. stoletím se zde vystřídalo mnoho majitelů a řada vlivných šlechtických rodů. Barokní podobu, jejíž základ má zámek Konopiště dodnes, mu dal rod Vrtbů z Vrtby. Poté se stal majitelem František Ferdinand d´Este, následník císařského trůnu a ten dal zámek přestavět do historizujícího stylu a okolí proměnil v krásný krajinářský park. Na ploše bývalé barokní zahrady založil Růžovou zahradu se skleníky, kde se může konat i Vaše svatba. Zámek Konopiště díky němu dostal i Ferdinandovi rozsáhlé sbírky, které získal arcivévoda jednak jako dědictví po svých italských předcích, ale i svou vlastní sběratelskou činností. Zámek Konopiště i jeho interiér od té doby zůstal v téměř nedotčené podobě.

V roce 1921 převzal Konopiště od arcivévodových dědiců československý stát a zámek i s parkem byl zčásti zpřístupněn veřejnosti. Po válce byl zpřístupněn celý.

Svatební obřady, které zámek Konopiště nabízí, se konají buď v salonku jižního křídla zámku anebo si snoubenci mohou sami vybrat místo v rozsáhlém parku či v Růžové zahradě mezi zelení. Církevní obřad je možno uspořádat v zámecké kapli. Nemyslíte, že by to byla ideální svatba?

Zámek Konopiště Vás přenese do historické doby dam a švarných rytířů a zařídí Vám tak svými dokonalými prostory zážitek, na který nikdo ze svatebčanů nezapomene.

 

Informace ke svatebnímu obřadu:

Obřad: civilní, církevní (katolický)
Kapacita obřadního salonku: 35 osob
Kapacita kaple: 60 osob
Oddací dny civilního obřadu: pátek, sobota
Oddací dny církevního obřadu: po dohodě
Doporučené místo hostiny: statek Benice

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!