Zavolejte nám na +420 274 771 217

zásnuby

Co jsou to vlastně zásnuby a co k nim patří? Dříve bylo požádání o ruku ve znamení rodinné oslavy, dnes už se tento zvyk tolik nedrží, ale je na Vás, zda se rozhodnete oslavit svoje zasnoubení s rodinou. Tyto tradiční zásnuby probíhaly tak, že novinu oznamil otec nevěsty po zacinkání na skleničku při menší rodinné oslavě. Poté snoubenci dostali dary, ale i sami je rozdávali. Budoucí nevěsta měla od snoubence dostat kytici s bílými květy a poté si snoubenci navzájem dávali snubní prsteny.¨

V dnešní době prsten dostává ve většině případů jen žena. Zásnubní prsten je většinou v podobě klasického kroužku, který je zdobený větším briliantem, jehož tvar je různý. Zásnubní prsten žena poté nosí celý život, připomíná jí zasnoubení a krásné okamžiky s ním spojené, a proto není vhodné na něm šetřit.

Většina mužů neví, jak má pořádné požádání o ruku vypadat, ani jak by měly vypadat správné zásnuby. Tento akt se většinou koná v restauraci po překrásné večeři, kdy si ženich poklekne s prstýnkem a vysloví osudnou otázku. V poslední době hodně mužů žádá o ruku při různých příležitostech - například dovolená u moře, atd.

 

Pokud nevíte, jak nejlépe Vaši milou požádat o ruku, zamyslete se nad tím, jakou má osobnost, na čem jí záleží či nikoliv a podle toho jednejte. Některou ženu potěší velké gesto při zasnoubení před mnoha lidmi a jinou zase romantické požádání o ruku doma v soukromí. Fantazii se meze nekladou, můžete i například napsat na zrcadlo rtěnkou v koupelně Váš dotaz „Vezmeš si mě?“

Zásnuby chápeme jako romantický okamžik mezi dvěma lidmi, kteří si tak navzájem vyjádří svou lásku a své přání stát se manželi.

Dalo by se říci, že požádání o ruku a zásnuby mají i jistá pravidla, níže naleznete ty nejdůležitější z nich:

 • Sluší se, aby o zasnoubení byla nejprve informována rodina snoubenky.
 • Pokud jste se zasnoubili na dovolené, je povinnost to co nejdříve ohlásit rodině.
 • Snoubenec by měl přinést kytici mamince snoubenky, ale i své budoucí ženě.
 • Květinu by nejprve měla dostat maminka a až poté snoubenka.
 • Dary mohou mít na sobě vyryté jméno či datum zasnoubení.
 • Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozejdete ještě před sňatkem, snoubenka vrací zásnubní prsten zpět, jakožto symbol vrácení slibu společného života.
 • Tento vrácený prsten by se již nikdy neměl objevit na prstu jiné nevěsty, tedy již by s ním nemělo proběhnout žádné požádání o ruku!
 • Rodina by měla být o návštěvě snoubence dopředu informována, aby se na ni a na zásnuby mohla dobře připravit.
 • Připravte si odpovědi na otázky typu: Kde budete bydlet? Kde na to chcete vzít peníze? Apod.
 • Oblečte se slavnostněji, kravata není nutná, ale džíny se rozhodně nehodí.
 • Vhodné je po oznámení obou rodinám snoubenců, uspořádat ještě oslavu společnou, kde se obě rodiny setkají a mají možnost domluvit se na přípravě svatby.
 • Zasnoubení by mělo trvat 6 měsíců až jeden rok před svatbou.

 

Velmi rádi Vám budeme při přípravě Vaší svatby asistovat.

Prosím vyplňte tento nezávazný svatební formulář nebo nám zavolejte na 274 771 217 a domluvte si schůzku.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!

Plánování a organizace svatby

Stylová svatbaVytvořte si své svatební stránky

Kontakt