Zavolejte nám na +420 274 771 217

Formality před obřadem

Pokud jste se rozhodli, že uzavřete sňatek mimo území České republiky, měli byste vědět, jaké dokumenty pro svatbu musíte zajistit k tomu, aby se Vaše svatba v zahraničí (dokumenty nedokumenty) dala uspořádat. Náš článek Vás s těmito dokumenty pro svatbu seznámí a vysvětlí Vám, jak postupovat. Svatba v zahraničí dokumenty potřebuje, bez nich to jednoduše nejde! Samozřejmě se Vám budeme snažit být co nejvíce nápomocni a zjednodušit Vám nezbytné formality. Čím více se nás budete ptát, tím pro Vás bude celá záležitost jednodušší.

Jelikož se bude brát mimo naší zemi, doporučujeme, abyste si nechali zhotovit duplikáty Vašich matričních dokladů (jako je rodný list, oddací list). Duplikáty doporučujeme, ať se Vaše svatba v zahraničí (dokumety ke každé zemi s Vámi osobně probereme) koná kdekoliv. Matriční doklady si nechte ověřit takzvanou apostilní doložkou, kterou získáte na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Matriční doklady (vysvědčení o právní způsobilosti, rodné listy, popř. oddací listy) si nechte přeložit do anglického jazyka a doporučujeme i do jazyka země, ve které se Váš sňatek uskuteční. Překlad připraví soudní překladatel.

Svatba v zahraničí - dokumenty:

  •  rodný list
  •  oddací list (ze všech předchozích svateb, jste-li rozveden/a)
  •  rozsudek o rozvodu (ze všech předchozích svateb, jste-li rozveden/a)
  •  úmrtní list (jste-li vdovec/vdova)
  •  vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství (tento doklad vydává matrika)

-  případě změny jména je třeba poskytnout odpovídající dokumenty.

Překlad je velice důležitou součástí přípravy všech dokumentů, bez nichž se nemůže uskutečnit žádná svatba v zahraničí. Pusťte starosti k vodě. Vaše svatba v zahraničí musí proběhnout bez komplikací. Le Rêve Vám nabízí zajištění přípravy těchto dokumentù, pomoc při shánění soudních tlumočníků i notářské ověření. Zde je několik odkazů na firmy, které poskytují soudní překlady. Ovšem je na Vás, jakou firmu si zvolíte, náš seznam je pouze informativní.

http://www.globtran.cz

http://www.ceskepreklady.cz

http://www.ekopreklady.cz

http://www.didacticus.cz

Co nejdříve je nutné dodat soudním překladatelem přeložené všechny dokumenty pro svatbu do angličtiny dle seznamu viz. výše a kopie strany s fotografií z cestovního pasu (prostá, neověřená kopie) platného min. 6 měsíců po návratu z destinace. Tyto dokumenty pro svatbu potřebujeme, co nejdříve, protože je nutné je do dané destinace, co nejdříve odeslat, aby je zde mohli zkontrolovat a aby mohly místní úřady připravovat svatbu. Termíny pro zajištění svatby v zahraničí jsou různé, od dvou týdnů až do šesti měsíců, záleží na vybrané destinaci.

Všechny dokumenty pro svatbu jsou nejprve posílané do dané destinace elektronicky, proto je nutné dokumenty nascanovat, tedy dostat je do počítače. Poté jsou zasílany do země, kde se bude Vaše svatba konat, předat všechny dokumenty pro svatbu i jejich překlady fyzicky. Po domluvě tyto Vaše dokumenty pro svatbu připravíme a kompletně vyřídíme veškeré formality. Vše je o dohodě. Svatba v zahraničí dokumenty jednoduše potřebuje.

Někdy je nutné i prohlášení od notáře o předmanželské smlouvě (ve verzi originálu od soudního překladatele, pokud se ji rozhodnete uzavřít) a platný cestovní pas. Dokumenty, které byly odeslány emailem, je nutné si přímo vzít s sebou pro místní úřady.

Oddací list

Oddací list, který ihned po obřadu předáte svatebnímu koordinátorovi, je nutné opatřit tzv. apostilou, což je státní ověření platnosti. Jedná se o razítko většinou za zadní straně dokumentu. Toto ověření trvá 2 až 3 dny, pokud se nehodláte tak dlouho zdržet, je nutné předem domluvit odeslání potvrzeného dokumentu zpátky do Čech. Dokument do naší kanceláře přichází většinou do 2 týdnů.

Dále je nutné sepsat jméno, datum a adresu svědků. Ne všechny úřady je sice vyžadují, ale pro bezkonfliktnost doporučujeme tyto údaje od svědků získat již před obřadem(kopie jejich pasů), aby byla Vaše svatba v zahraničí+dokumenty naprosto bezkonfliktní a v pořádku. Po návratu do České republiky si musíte nechat svůj oddací list přeložit opět do češtiny. S tímto pak musíte jít v místě Vašeho bydliště na matriku, kde sepíšete „Zápis o uzavření manželství“. A tato matrika zašle dokument na Zvláštní matriku do Brna, která je jediná v ČR. Odtud Vám bude vystaven Váš český oddací list, který bude zaslán opět na Vaši matriku, kde si ho v klidu vyzvednete. Kontakt na tuto Zvláštní matriku je: Husova 3, Brno, Tel.: 542 175 176. Vyřízení trvá maximálně měsíc.

S Le Rêve svatba v zahraničí + dokumenty? Žádný problém!

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!