Zavolejte nám na +420 274 771 217

Dominikánská republika

Ve snech mnohých nevěst se objevují romantické pláže a do písku zabořené nohy novomanželů. Obřad probíhající za šumu mořských vln, nad hlavou slunce a v pozadí palmy. Je jasné, že nikde poblíž se taková představa nemůže uskutečnit, a proto přichází na řadu svatba v Dominikánské republice. Dokumenty potřebné k vyřízení takové události, nejsou nikterak složité a proto směle do plánování! Vysněná svatba? Dominikánská republika je jedinečnou štací pro splnění snů!

Svatba - Dominikánská republika


Druhý největší a nejlidnatější stát v Karibském moři je pro mnohé zemí zaslíbenou a proto svatba v Dominikánské republice má zvuk a prestiž. O ostrov Hispaniola se dělí s Haiti a dříve spadala do španělských kolonií. Historie Dominikánské republiky není příliš veselá, zejména ta, kdy zemi ovládaly Spojené státy americké. Tři desetiletí na konci minulého století byla pro zemi kritická.
Dnes je karibský stát oblíbenou turistickou destinací a svatba v Dominikánské republice patří mezi časté důvody, proč sem směřují turisté. Překrásné pláže a nezvykle vysoké palmy jsou vyhledávané stále více. Bude to nezapomenutelná svatba, Dominikánská republika je totiž země rozmanitá a uchvátí každého: najdete zde horské masivy, deštné pralesy, ale také nížiny s řekami či savany. Kultura ostrova vychází ze španělských tradic a významné místo zujímá sochařství a malířství. Svatba v Dominikánské republice tak dostane i romantické pozadí...

 

Co Vás čeká?

Usměvaví lidé v Dominikánské republice Vás ihned po příjezdu nabijí pozitivní energií. Svatba v Dominikánské republice s sebou přináší i různá specifika země. Ochotní, veselí a aktivní domorodci se řídí heslem, že ani kuře zadarmo nehrabe, a tak můžete očekávat vždy nataženou dlaň pro drobné, jež očekávají třeba jen za poskytnutí rady. Na první pohled se může zdát život na ostrově chaotický, což možná i je, místní tak ale jednoduše žijí. Svatba v Dominikánské republice tak umožní poznat další novou kulturu.

Čeká Vás aktivní a zapomenutelná záležitost – svatba! Dominikánská republika nabídne dokonalé prostředí. Ano, přesně taková bude i Vaše svatba. Dominikánská republika Vás rozhodně nezklame v žádném ohledu.

Nebude to obyčejná svatba. Dominikánská republika znamená výjimečnost! Mezi všemi pozitivními přívlastky, jež už padly, by neměl chybět ani „ráj pro milovníky vodních sportů". Kromě tradičního potápění, šnorchlování a golfu (ten je možno hrát po celý rok) si užijete i na vodě. Vstříc vlnám se můžete vydat na boardu. Ať už se rozhodnete pro windsurfing, kiteboarding nebo surfování, večer budete příjemně unaveni. Svatba v Dominikánské republice bude jeden velký zážitek!


Golfová hřiště byla projektována mistry ve svém oboru. Pětatřicet kvalitních hřišť umístili převážně kolem pobřeží. Všechna splňují všechny požadavky pro mezinárodní soutěže a chlubí se mimořádnou kvalitou. Svatba v Dominikánské republice tak může být doplněna třeba i o adrenalinové zážitky.

 

Avšak nic by se nemělo přehánět, nechte si síly ještě na noční život, který je opravdu bohatý. Hlavní město Santo Domingo nikdy neusíná a zábava začíná již v odpoledních hodinách. Možná i proto, že mají nařízené zavíračky už kolem půlnoci, o víkendech pak ve dvě ráno. Výjimkou jsou hotely, resorty a turistické komplexy, jež se přizpůsobují hostům. A co teprve, když se zde pořádá svatba! Dominikánská republika se tak může proměnit i v jednu velkou párty!

Svatba v Dominikánské republice nabízí i možnost hazardu. Stačí jít za zvukem chrastících žetonů, které Vás přivedou do jednoho z mnoha kvalitních kasin. Chvilkami si tak možná budete připadat jako v Las Vegas. Kasina jsou skutečně oblíbená a nachází se jak v komplexech hotelů, tak mimo ně. Že nejde dohromady hazard a svatba? Dominikánská republika má i jiná lákadla...

Po náročné noci jistě přijde vhod program wellness, jež zrelaxuje tělo i mysl. Lázně a centra mají moderní vybavení, díky němuž zapomenete na okolní svět. I když s nabytými zážitky to půjde těžce. Svatba v Dominikánské republice nabídne i luxus hodný nevěsty a novomanželky!

Mezi další často navštěvovaná místa patří národní parky a čtyři největší pláže: Punta Cana, Cabarete, Bayahibe, Costa Dorada. Najdete spoustu míst, kde by se vyjímala Vaše svatba. Dominikánská republika je plná přenádherných zákoutí.

Praktické informace k svatbě v Dominikánské republice
Svatba v Dominikánské republice nabídne zamilovaným párům vše, na co si vzpomenou. Bělostné pláže, načechrané oblaka, jedinečná atmosféra. Vše zařídíme za Vás, abyste si mohli velký den užít. Svatební přípravy proběhnou v klidu a do paměti se tak vryjí jen příjemné zážitky. Obřad je možno konat v některém z hotelů či na přilehlých zahradách, v romantických zákoutích, kde Vám budou svědky vysoké palmy nebo na elegantních plážích, kde bude ideální místo, aby to byla nezapomenutelná svatba. Dominikánská republika je otevřena všem!

 

Dokumenty k svatbě: Platný cestovní pas, rodné listy. Svatba v Dominikánské republice není pro úřady překážkou: platnost sňatku uzavřeného na území Mexika platí zákonem dané předpisy: formulář "Zápis o uzavření manželství," příslušným způsobem ověřený cizozemský oddací list ve formě úplného matričního výpisu s ověřeným překladem do českého jazyka a rodné listy snoubenců.

Pro vstup do země není třeba vízum, pobyt však být však delší než 90 dnů. Co si ale nesmíte zapomenout pořídit, to je turistická karta v ceně 10 dolarů. Zakoupíte ji na velvyslanectví, v přístavech či na letištích. Podmínky platí pokud je v plánu nejen svatba v Dominikánské republice, ale také třeba líbánky.

Už jste se rozhodli, kde se odehraje svatba? Dominikánská republika je jasná, ale jak se dostat nejen na ni, ale také jak procestovat celý ostrov? Nejpohodlnějším způsobem dopravy po ostrově je samozřejmě automobil. Na cestách ale pozor. Jak Dominikánci žijí, tak také řídí: část jich nevlastní žádné řidičské oprávnění a na silnicích občas panuje lehce řečeno chaos. Kvalitní služby nabízí autobusoví dopravci, v hlavním městě pak jezdí metro, jež bylo uvedeno do provozu nedávno – v roce 2009. Využijete-li taxi, nelekejte se, že ve voze není taxametr. Na ceně se musíte dohodnout předem. Svatba v Dominikánské republice si ale žádá extra zážitek – proto si můžete vypůjčit třeba některý z luxusních vozů!

Stejně jako v kultuře, tak i v kuchyni je patrný vliv Španělska. Pokrmy mají výraznou chuť, používá se mnoho koření a jako přílohu nejčastěji dostanete rýži. Bez místních dobrot se neobejde žádná svatba. Dominikánská republika a její pochoutky se Vám ale určitě zalíbí. Oblíbená je dušená zelenina nebo smažené banány. Mezi typické nápoje patří rum, jak už to v oblasti Karibiku bývá. Proto nezapomeňte ochutnat některé z míchaných nápojů s bílým rumem. Vaše svatba v Dominikánské republice se tak může zapít něčím typicky místním!

Ubytovací služby jsou na vysoké úrovni a nemáte se čeho obávat.

Časový posun: není výrazný jako u jiných exotických destinací, i tak to bude o několik hodin „posunutá" svatba. Dominikánská republika řídí hodinky 5 hodin rozdílně, než v ČR.

Měna: dominikánské peso. Na směnárny narazíte na letištích nebo v hotelích. Tam si však účtují vysoké poplatky a proto je lepší vyhledat směnárnu mimo turistické komplexy, kde nabízí výhodnější podmínky. Svatba v Dominikánské republice Vás nevyjde o mnoho dráž než u nás, nejvyšší položkou budou letenky.

Hlavní město: Santo Domingo. Žije zde více než 3,8 milionu obyvatel a je tak po kubánské Havaně druhým nejlidnatějším městem karibské oblasti. Leží na ústí řeky Ozama a bývá označováno za vstupní bránu do Karibiku. Město plné kontrastů žije ve dne v noci a bude zde ideální bujará oslava, kterou si žádá každá svatba. Dominikánská republika pro to nabízí vše potřebné. Dlážděné uličky oproti moderním budovám dávají Santo Domingu nezaměnitelný ráz.

Zdravotní péče: je na dobré úrovni. V turistických centrech nechybí lékaři poskytující standardní péči. K dispozici jsou i zubaři, pohotovost a lékárny. Aby se svatba v Dominikánské republice neprodražila, nezapomeňte se pojistit.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky