Zavolejte nám na +420 274 771 217

Mexiko

Mexický životní styl fascinuje lidi po celém světě. Rytmus mu udává tequilla, nezaměnitelná kuchyně, žhnoucí slunce a sombréra. Rozlehlá země se stává cílem mnoha turistů. Toužíte-li po tom, aby Vaše exotická svatba byla na vskutku netradičním a zajímavém místě, pak je Mexiko jasnou volbou. Budiž Vaším svědkem bohatá historie a atraktivní současnost! Díky nám bude svatba v Mexiku bezchybná a pobyt si užijete do poslední kapky. Jen málo okamžiků bude romantičtějších než svatba. Mexiko tomu už jen dá punc absolutní výjimečnosti.

Svatba - Mexiko jako nezapomenutelný zážitek

Rozlohou třináctému největšímu státu na světě začali psát historii indiáni. V předkolumbovském období se zde rozvíjela mezoamerická civilizace, jejíž pozůstatky můžete spatřit i v dnešních dnech. Po příchodu Evropanů se z oblasti stala španělská kolonie a na území vysušeného jezera bylo založeno hlavní město Ciudad de México (místo, kde se konala už nejedna svatba v Mexiku). Zemi se podařilo vymanit z nadvlády Španělů, po mexicko-americké válce však ztratili území na severu země a vlády se později chopili i Francouzi.

Mexiko těží z bohatých nalezišť ropy ve svém zálivu, díky čemuž je zde životní úroveň o něco vyšší než v ostatních státech Latinské Ameriky, a proto svatba v Mexiku bude i luxusním zážitkem.

Území se nachází v neklidné oblasti často ohrožované zemětřesením a najdeme zde také mnoho činných sopek. Svatba v Mexiku tak může přinést i netušené dobrodružství.

Jednoduše romantické místo, kde bude ještě romantičtější svatba. Mexiko!

Svatba v Mexiku a co dál?

Bohatá indiánská kultura, nádherné písčité pláže s azurovým mořem, přátelští obyvatelé, krásná a pro nás nezvyklá příroda, mnoho slunce a třeba i typicky pálivá kuchyně. To vše bude společníky a svatba v Mexiku dostane exotický nádech. Tajuplná atmosféra městských ulic se střídá s plážovou pohodou a večerním životem, který vyloženě tepe. Dovolená, líbánky nebo svatba v Mexiku tak budou dokonalým požitkem. Váš velký den si užijete a do paměti se cesta zapíše jako dokonalá svatba. Mexiko je ale ideální destinací také pro líbánky či dovolenou.

Historické památky jako pyramidy a pozůstatky původních staveb jsou obklopeny divokou džunglí. Nechybí ani gigantické kaktusy, jež vídáte na fotografiích. Na mnoho takových turistických cílů narazíte v hlavním městě, kde se nachází i druhé největší náměstí na světě. Na území města naleznete i celou řadu zajímavých církevních staveb. Nejednu turistku napadlo, že zrovna tady by byla ideální svatba. Mexiko si prostě zamilujete.

Poněkud smutnější pohled se nabízí na velké sociální rozdíly, jež v městě panují. Východní část města se potýká s nedostatkem jídla a vody, zatímco západní území je rájem boháčů.

Nedaleko (cca 70km) od Ciudad de México se nachází sopka Popocatepetl a i na tuto vzdálenost ji lze spatřit pouhým okem. Lepší scenérií se nemůže pochlubit žádná svatba. Mexiko nejsou jen pulsující města, ale romantická zákoutí.

Mezi další vyhledávaná místa patří chrámové město Palanque, Mayská lokalita Chichén Itzá, největší jihoamerické pyramidy Teotihuacan, kultovní místo Uxmal nebo hlavní město Yucatánskho poloostrova Mérida.

  

Přímořská letoviska skýtají pro návštěvníky ráj. A že si máte z čeho vybírat: nachází se zde na 450 písčitých pláží. Nejnavštěvovanějším je slavné Acapulco, Puerto Vallarta, Mazanillo či Puerto Arista. Dokáží nabídnout vše, na co si vzpomenete, od luxusních hotelů a butiků, přes bujarý noční život, až po sportovní vyžití včetně oblíbeného potápění a celé řady vodních sportů. Svatba v Mexiku a dovolená se tak snadno spojí v jedno. Kupříkladu malý obřad na pláži bude dokonalá svatba. Mexiko k tomu má nejlepší předpoklady.

Spoustě lidí se při slově Mexiko vybaví typická kuchyně, jež patří k těm zdravějším a neobejde se bez ní žádná místní svatba. Mexiko a jeho typické základní suroviny, to jsou totiž luštěniny, zelenina a ovoce. Pestré, aromatické a pikantní pokrmy bývají doplněny o tortillu. Maso se na talířích objevuje zřídka, co však nechybí téměř nikdy, to jsou ovocné saláty. Tradiční chutí je chilli, koriandr, skořice, římský kmín, vanilka a organum. Z nealkoholických nápojů vede osvěžující Atole, známější je ovšem tequilla, jejíž pití bylo povzneseno na obřad a navíc svatba v Mexiku se bez tohoto destilátu rozhodně neobejde. Odměnou pro toho, kdo dopije láhev, bývá pověstná housenka. Vyzkoušet můžete třeba speciální svatební menu. Pokud se rozhodnete pro čistě domácí pokrmy, Vaše svatba Mexiko okouzlí!

I zde si můžete užívat golf. Nachází se zde kvalitní hřiště a při hře se můžete kochat neskutečnými přírodními scenériemi. Golfové kluby vychází návštěvníkům vstříc a jsou pro ně připraveny speciální programy na míru pro muže i ženy. Svatba v Mexiku může být i skvělý relax.

Mezi kulturní tradice domorodého obyvatelstva patří jízda na koni. Tu si pro svou romantiku oblíbili i turisté. V sedle tak můžete projet pobřeží, pláže nebo parky. Dokonalá činnost pro svatební cestu, nemyslíte?

Praktické záležitosti

Klima je díky různorodosti krajiny velmi rozmanité, ostatně jako celá země. Zatímco si užíváte na lehátku sluníčko a vysoké teploty, na vrcholcích hor leží celoročně sněhová pokrývka.

S Mexikem platí bezvízový styk po dobu 180 dnů. Při vstupu na území Spojených států mexických je nutno předložit cestovní pas ČR a vyplněnou hraniční průvodku FMT distribuovanou v letadle nebo poskytnutou přímo na příslušném hraničním přechodu. Druhý díl průvodky se odevzdává při opuštění země. Svatba v Mexiku tak není komplikovaná zbytečnými byrokratickými záležitostmi. Svatba – Mexiko: to prostě jde k sobě!

Při pobytu je však třeba mít se na pozoru. Krádeže patří mezi největší nešvary všech mexických měst a svatba v Mexiku by tak nemusela znamenat jen příjemné chvilky. Doporučuje se pohybovat raději ve skupinkách a dávat bedlivý pozor na své věci. V nočních hodinách se vyhýbejte odlehlejším místům. Nedoporučuje se ani nocovat v přírodě. Rozšířené jsou krádeže poblíž letištních směnáren, kdy jejich zaměstnanci dávají informace delikventům a snadno si tak vytipují potenciální oběť. V případě neopatrnosti by to nemusela být bezproblémová svatba. Mexiko se však snaží s kriminalitou bojovat, už jen kvůli turistům.

Svatba v Mexiku: Nezapomeňte na platné pasy a rodné listy. Legalizace dokumentů není příliš obtížná: pro platnost sňatku uzavřeného na území Mexika platí zákonem dané předpisy: formulář "Zápis o uzavření manželství", příslušným způsobem ověřený cizozemský oddací list ve formě úplného matričního výpisu s ověřeným překladem do českého jazyka a rodné listy snoubenců. I díky jednoduchému postupu se svatba v Mexiku stává volbou pro množství párů; navíc my za Vás vše potřebné vyřídíme. Žádné starosti a dokonalá svatba. Mexiko je překrásnou lokalitou, jež si i díky nám zamilujete.

Časový posun: v závislosti na letním/zimním čase se jedná posun -6 nebo -7 hodin.

Měna: mexické peso; ve směnárnách nejlépe pochodíte s americkým dolarem a Eurem. Svatba v Mexiku nevyjde o moc dráž, než kdyby se konala v našich podmínkách. Odpověď je tedy jasná: Svatba? Mexiko jedině!

Doprava: do Mexika, ale také po Mexiku se přepravíte letecky. Co se týče hromadné dopravy, nejlépe vychází autobusy. Ty dálkové se dělí na různé třídy. Naproti tomu železniční doprava není rozvinutá a slouží hlavně pro nákladní dopravu. Využít můžete i taxi; k cestám na přilehlé ostrovy lodě. V hlavním městě jezdí rychlé a levné metro, jen se v něm nesmí převážet velká zavazadla. Avšak svatba v Mexiku se odehraje jen jednou za život, a proto si můžete dopřát i vypůjčený automobil.

Výlety tedy nejsou problém, stejně jako velkolepá či skromná svatba. Mexiko je lokalitou mnoha možností.

Zdravotní péče je na slušné úrovni, ale pokud Vám chybí cestovní pojištění, do peněženky sáhnete opravdu hluboko. Na ošetření si vyžádejte doklad, na jehož základě Vám bude případné ošetření proplaceno. Nezapomeňte na pojištění, aby se svatba v Mexiku výrazně neprodražila. Týká se to i cest, kdy je cílem svatba. Mexiko v tomto ohledu nezná výjimky.

Jazyk: úředním jazykem je španělština. Svatba v Mexiku ale může být vedena i v angličtině.

Plánování Vaší svatby a organizace

každý detail je důležitý, aby vše bylo nakonec perfektní

Nejlepší nabídka svatebních míst Chcete luxusní limuzínu Svatby v zahraničí podle vašich přání Vytvořte si své svatební stránky

7 věcí, které musíte vědět před začátkem plánování vašeho svatebního dne

1. Náš servis stojí méně, než kdybyste si svatební oslavu organizovali sami
2. Vaše starosti na naši hlavu
3. Svatební šaty budou vždy tématem mnoha diskuzí, při výběru spolupracujte s profesionály
4. Něco starého, něco nového… něco jiného a výjimečného!
5. Nepodceňujte péči o vaše svatební hosty
6. Neriskujte, využijte síť našich prověřených dodavatelů
7. Vyberte si specialistu moudře, nestresujte se a neztraťte ze zřetele skutečný důvod oslavy vaší lásky

Milá nevěsto, naším cílem je Vám dokázat, že patříme mezi ty nejlepší svatební salony. Praha je naším hlavním sídlem, ovšem poskytujeme veškerou exkluzivitu zákazníkům z celého světa. Snažíme se ukázat, že komfort pro zákazníka není pouze klišé, zaslouží si ho každý a to i Vy. Každá žena si zaslouží být ve svůj den tou nejšarmantnější ženou v bílém. Jsme jedničkou ve svém oboru, protože jsme jiní než ostatní svatební salony. Praha zažije další z vynikajících svateb a oslav lásky, když si vyberete naše svatební centrum! Prohlédněte si naše webové stránky a zjistěte, že i pro Vás jsme tou nejlepší volbou!